جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

آموزش بکاپ گیری از اطلاعات لپ تاپ

هارد لپ تاپ های امروزی با ظرفیت متناسب خود به راحتی اطلاعات مختلف را ثبت و ضبط می کنند. بکاپ گیری از اطلاعات لپ تاپ موضوع مهمی است که متاسفانه بسیاری از کاربران آن را فراموش می نمایند. اگر نسخه ی پشتیبانی از اسناد، فیلم ها، قراردادها، مدارک شغلی، فیلم ها و تصاویر شخصی درون لپ تاپ نداشته باشید، از دست دادن آن ها برای همیشه مشکلی است که امکان وقوع بالایی دارد.

البته مرکز بازیابی اطلاعات با استفاده از تجهیزات پیشرفته ای چون دستگاه PC3000 همراه شماست و می تواند طی مدت زمان کوتاهی اطلاعات دور از دسترس رایانه ها و لپ تاپ های مختلف را بازگردانی کند. اما حتی پروسه ی تخصصی بازیابی اطلاعات هم نیازمند شرایط ویژه ای چون عدم استفاده ی دوباره ی فرد از هارد فرمت شده است. به هر حال بهتر است با تهیه ی بکاپ از بروز مشکلات مرتبط با نابودی اطلاعات جلوگیری کنید. در ادامه روند بکاپ گیری از دیتاهای هارد لپ تاپ را شرح خواهیم داد.

بکاپ گیری از اطلاعات لپ تاپ

از چه اطلاعاتی در لپ تاپ باید بکاپ گرفت؟

اینکه شما از چه اطلاعاتی در لپ تاپ باید بکاپ بگیرید، بستگی به اهمیت دیتاهای لپ تاپ دارد. اما باید بدانید که همواره احتمال وقوع مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری بسیاری ساختار لپ تاپ را تهدید می کند. در نتیجه بکاپ گیری از اطلاعات لپ تاپ یک فرآیند کاربردی برای پیشگیری از نابودی اطلاعات است. خرابی های هارد، آبخوردگی لپ تاپ، دزدیده شدن لپ تاپ، فرمت ناگهانی هارد لپ تاپ به دلیل نصب یک نرم افزار نامناسب، حمله ی ویروس ها و حتی تعویض ویندوز ضرورت بکاپ گیری را نمایان می سازد.

نحوه ی اجرای فرآیند بکاپ گیری از اطلاعات لپ تاپ در ویندوز 7

بکاپ گیری از اطلاعات لپ تاپ در ویندوز 7 کار چندان سختی نیست. این نسخه از ویندوز دارای یک قابلیت اتوماتیک جداگانه به نام Backup & Restor برای تهیه ی نسخه ی پشتیبانی از دیتاهای سیستم می باشد. برای استفاده از این قابلیت کافی است مسیر Start | Control Panel | System and Maintenance | Backup and Restore را طی کنید.

آموزش بکاپ گیری از اطلاعات لپ تاپ

در این مرحله باید بر روی گزینه ی Set up backup کلیک نمایید تا پروسه ی بکاپ گرفتن از اطلاعات لپ تاپ شکل گیرد.

نحوه تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات لپ تاپ

چند دقیقه ای صبر کنید تا ویندوز اطلاعات را شناسایی کند و پس از آن محل مورد نظر برای ارسال کپی اطلاعات را از شما جویا شود. هارد جدید خود را انتخاب کنید و Next را بزنید.

بکاپ گرفتن از اطلاعات لپ تاپ

سپس بر روی Change Schedule کلیک کنید. به عنوان مرحله ی آخر باید گزینه های Save Settings & Run Backup و Back Up Now را به ترتیب برگزینید تا بکاپ گیری به اتمام برسد.

نسخه پشتیبان گرفتن از اطلاعات

با خوندن مقاله آموزش بازیابی اطلاعات لپ تاپ بعد از نصب دوباره ویندوزهمراه من باش تا نکات مهم زیادی رو یاد بگیری! 😉

تهیه ی بک آپ از اطلاعات لپ تاپ در ویندوز 10

برای بکاپ گیری از اطلاعات لپ تاپ در ویندوز 10 به نرم افزار جداگانه ای نیاز است. EaseUS Todo Backup Free می تواند به راحتی برای شما یک نسخه از دیتاهای موجود در لپ تاپ تهیه کند.

تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات لپ تاپ

برای استفاده از آن خیلی ساده در صفحه اصلی برنامه میان گزینه های کاربردی فراوانی مانندDisk/Partition Backup, File Backup, System Backup, Smart Backup, Mail Backup, Clone, Create Emergency Disk, System Transfer, Browse to Recover, Tools انتخاب خود را انجام دهید تا طی مدت زمان کوتاهی تهیه ی بکاپ از اطلاعات هارد لپ تاپ به پایان برسد.

تشخیص زمان بکاپ گیری از دیتاهای هارد لپ تاپ

زمان بکاپ گیری از اطلاعات لپ تاپ باید نسبت به فعالیت های دیجیتال شما و میزان ثبت و ضبط دیتاهای با اهمیت سنجیده شود. این مسئله در هر سیستمی برای هر کاربری می تواند متفاوت باشد. برای یاد آوری زمان بکاپ گیری می توانید از ابزارهای ویندوز استفاده کنید.

نرم افزار Task Scheduler در این کار بسیار حرفه ای عمل می کند. از منوی Start به Control Panel رفته و Administrative Tools را انتخاب نمایید.

هیه نسخه پشتیبان از اطلاعات لپ تاپ

سپس گزینه “Task  Scheduler” را برگزینید.

پشتیبان گیری از اطلاعات لپ تاپ

در قسمت راست صفحه، داخل منوی  Actions، بر روی”Create Basic Task”  کلیک نمایید تا یک حالت دلخواه برای یادآوری زمان بکاپ گیری تعیین شود.

بکاپ گیری از اطلاعات لپ تاپ

نرم افزار Task Scheduler می تواند برای شما ایمیل ارسال کند و یا پس از بوت شدن لپ تاپ در تاریخ مشخصی پیغامی را برایتان ارسال کند و شما را از فرا رسیدن زمان تهیه ی بکاپ از اطلاعات هارد لپ تاپ مطلع سازد.

اگر برای استفاده از این نرم افزار نیازمند راهنمایی های بیشتر می باشید؛ با مرکز بازیابی اطلاعات تماس بگیرید. کارشناسان واحد پشتیبانی همواره آماده ی خدمت رسانی و ارائه ی مشاوره های رایگان تخصصی هستند.

 

Rate this post
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.