جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر موتور هارد

هارد دیسک از اجزای متعددی تشکیل شده است که در همکاری با یکدیگر فعالیت خواندن و نوشتن اطلاعات را انجام می دهند. هر یک از این اجزا فارغ از ساختار منحصر به فرد خود از حساسیت و آسیب پذیری بالایی برخوردارند. بدین دلیل باید تعمیر و بازیابی هارد در محیطی کاملا ایمن زیر نظر کارشناسان مجرب شکل گیرد. تعمیر موتور هارد نیز از این قاعده مستثنی نیست.

به جرات می توان گفت مهم ترین قطعه ی هر هارد دیسک موتور آن است. کوچک ترین خرابی در این بخش دردسرهای بسیاری برای سیستم های رایانه ای ایجاد می سازد. این مقاله را از دست ندهید تا با دلایل خرابی موتور هارد و جنبه های تعمیراتی آن آشنا شوید.

بیشتر بخوانید : بازیابی اطلاعات هارد دیسک ضربه خورده

تعمیر موتور هارد

وظیفه ی موتور هارد دیسک چیست؟

برای اینکه اهمیت پروسه ی تعمیر موتور هارد را درک کنید، باید کمی از وظیفه ی موتور هارد دیسک مطلع باشید. این بخش از هارد نقش قلب تپنده ی ساختار هارد دیسک را ایفا می کند. در واقع هر هارد از موتور، برد، پلاتر، بازوی متحرک و چندین صفحه ی فشرده و هد تشکیل شده است. در میان پلاتر یا صفحه ی گردان که اطلاعات بر روی آن خوانده و نوشته می شود با سلامت موتور قادر به فعالیت است.

موتور هارد قدرتی به هد وارد می سازد تا پروسه ی خواندن و نوشتن اطلاعات بر روی پلاتر به شکل مغناطیسی انجام شود. از این رو کوچک ترین اختلال در موتور عملکرد هد و پلاتر را مختل کرده و فرآیند تبادل دیتا را کنسل می نماید.

دلایل خرابی موتور هارد چیست؟

در اکثر موارد این بی احتیاطی کاربر است که موجب ظهور خرابی اجزای تشکیل دهنده ی هارد می گردد. اصابت ضربه عامل مهمی در خرابی موتور هارد است. آسیب های فیزیکی، تعمیر موتور هارد و هد را به امری ضروری تبدیل می سازند.

این اختلالات عموما با بروز صداهای بلند و غیرعادی همراه می شوند. امکان ندارد شما بتوانید بدون توجه به این دسته از خرابی های سیستماتیک از رایانه استفاده کنید. ویندوز ارورهای بسیاری را به نمایش گذاشته و جلودار شما خواهد بود. در چنین شرایطی حتی ممکن است پروسه بوت شدن سیستم نیز به بن بست برسد و مشکل صفحه آبی رخ دهد.

چگونه بفهمیم زمان تعمیر موتور هارد دیسک فرا رسیده است؟

براساس آنچه که در بخش بالا عنوان شد، اگر ضربه ی شدیدی به هارد دیسک وارد شده است، فرا رسیدن زمان تعمیر موتور هارد قابل پیش بینی می باشد. شناسایی نشدن هارد دیسک در کامپیوتر نیز نشانه ی دیگری برای ضرورت یافتن پروسه ی تعمیر موتور اسپیندل هارد است. البته مشکل شناسایی نشدن هارد دیسک می تواند در اثر خرابی برد هارد هم گریبانگیر سیستم رایانه شود.

تعمیر موتور هارد

به هنگام خرابی موتور هارد، اطلاعات به هیچ عنوان از بین نمی روند و فقط از دسترس کاربر خارج می شوند. در این حالت به نظر می رسد که هارد به طور کامل سوخته است. اما فراموش نکنید که نباید به هیچ عنوان برای برطرف شدن مشکل شناسایی نشدن هارد دیسک، ضربه ای به ساختار آن وارد سازید. این کار خود شدت خرابی را افزایش خواهد داد. به هر حال مشکل هر چه که باشد در مرکز تعمیرات هارد به بهترین شکل ممکن برطرف خواهد شد.

نحوه ی صحیح تعمیر موتور هارد

تعمیر موتور هارد نیازمند کلین روم و شرایط ایمنی بسیار ویژه ای است که سخت افزار حساس هارد را ترمیم کند. جراحی هارد ممکن است برای بازیابی کارایی موتور با تعویض همراه شود. این تعویض مسئله ی بسیار با اهمیتی است. نمایندگی تعمیرات هارد تعویض یا تعمیر موتور هارد را در کلین روم های استاندارد انجام می دهد.

با حضور در این مجموعه نیازی نیست نگران سطح کیفی هارد ترمیم شده باشید. ما به شما این اطمینان را می دهیم که تمامی مراحل جراحی هارد در بالاترین سطح کیفی امکان پذیر طی شوند. گارانتی و ضمانت نامه های معتبر مرکز تعمیرات هارد نیز کیفیت امور انجام شده را تضمین می نمایند.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.