جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیرات هارد SSD

هارد SSD، حافظه فوق‌العاده‌ای است که درصورت اضافه شدن به سیستم غوغا به پا می‌کند؛ به گونه‌ای که سرعت سیستم را به طرز باورنکردنی افزایش می‌دهد. می‌توان گفت که SSD، یک فلش مموری در ابعاد بزرگتر است؛ چراکه در ساخت آن مانند مموری کارت یا فلش مموری، از حافظه فلش استفاده شده است. هارد SSD، نسبت به هاردهای معمولی HDD، ویژگی‌ها و مزایای متعددی دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به طراحی الکترونیکی آن اشاره کرد.

درواقع هارد SSD، برخلاف HDD از هیچ قسمت متحرکی برخوردار نیست و کاملا الکترونیکی است؛ از این‌رو هم سرعت و هم عمر بیشتری نسبت به هارد HDD دارد. بنابراین، می‌توان گفت که هاردهای SSD، طراحی شده‌اند تا کم کم جایگزین هاردهای HDD شوند. با وجود اینکه هارد SSD نسبت به هارد HDD طول عمر بیشتری دارد، ممکن است تحت شرایط مختلفی خراب شود و اطلاعات کاربر به خطر بیافتد؛ اما جای نگرانی نیست، چراکه می‌توانید در صورت خراب شدن هارد SSD آن را به مرکز تخصصی تعمیرات هارد SSD بسپارید. کارشناسان این مرکز، علاوه‌بر تعمیر هارد، به بازیابی اطلاعات هارد به صورت حرفه‌ای می‌پردازند.

تعمیرات هارد SSD

در چه صورتی باید هارد SSD را تعمیر کرد؟

  • عدم دسترسی به اطلاعات هارد SSD
  • عدم دسترسی به سکتور هارد SSD
  • نمایش اطلاعات هارد SSD با اسامی عجیب یا اشتباه
  • بروز خطا هنگام دسترسی به بخشی از ظرفیت هارد SSD
  • قفل شدن اطلاعات هارد SSD
  • غیر قابل استفاده بودن اطلاعات هارد SSD
  • صفر شدن ظرفیت هارد SSD
  • عدم شناسایی اطلاعات هارد SSD توسط سیستم

خدمات تعمیرات هارد SSD در مرکز تخصصی تعمیرات هارد

رفع مشکل بدسکتور هارد SSD

هر هارد SSD، دارای چندین پلتر است. درواقع داده‌های هارد SSD، بر روی پلترهای آن ذخیره می‌شوند. هر پلتر، از تعداد زیادی سکتور تشکیل شده است؛ بنابراین هر داده‌ای شامل فیلم، موزیک و … برای ذخیره شدن در هارد SSD، ابتدا بر روی پلتر هارد قرار می‌گیرد، سپس به واحدهای کوچکتری تقسیم می‌شود و هر واحد درون یک سکتور جای می‌گیرد.

از این‌رو هد هارد، عملیات خواندن و نوشتن یا read و write را بر روی سکتورهای هارد انجام می‌دهد؛ اما درصورتی که نتواند این عملیات را بر روی سکتور هارد انجام دهد، سیستم وارد آن سکتور شده و آن را به عنوان یک بدسکتور شدن هارد می‌شناسد. خوشبختانه کارشناسان مرکز تخصصی تعمیرات هارد SSD ، با مهارت بالایی که در این زمینه دارند؛ قادرند تا اطلاعات اکثر هاردهای SSD که دچار این مشکل شده‌اند را به صورت تخصصی بازیابی کنند.

رفع مشکل کندی هارد SSD

نمی‌توان گفت که مشکل کندی هارد SSD، مشکل بزرگ و حادی است؛ چراکه اطلاعات هاردهای SSD که دچار این مشکل می‌شوند، قابل بازیابی هستند. گاهی اوقات مشکل بدسکتور هارد SSD، موجب کندی آن می‌شود؛ اما برخی مواقع، خرابی سایر ماژول‌های هارد نیز موجب کندی آن می‌شود.

مهندسین نمایندگی تعمیرات هارد، پس از عیب‌یابی دقیق هارد SSD و شناسایی مشکل آن، بازیابی اطلاعات هارد را در کسری از زمان، به صورت حرفه‌ای انجام می‌دهند.

تعمیرات هارد SSD

تعمیر فریمور هارد SSD

خرابی فریمور هارد SSD، از آن دسته از مشکلات حادی است که می‌تواند ریشه بروز مشکلات دیگر در هارد SSD باشد. برای مثال درصورتی که فریمور هارد SSD با مشکل مواجه شود، ممکن است مشکلات دیگری شامل: کندی سرعت هارد، بدسکتور شدن آن و … نیز به وجود بیاید. مرکز تخصصی تعمیرات هارد، دارای تجهیزات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری فوق پیشرفته‌ای است؛ از این‌رو کارشناسان این مرکز، می‌توانند به صورت کاملا تخصصی مشکل خرابی فریمور SSD را برطرف کنند.

تعمیر برد هارد SSD

مهم‌ترین قطعه هارد SSD، برد آن است. برد هارد معمولا به دلیل ضربه خوردن دچار آسیب‌دیدگی می‌شود. اما درصورتی که قابل تعمیر باشد می‌توان آن را تعمیر کرد اما درصورتی که در اثر ضربه شدید سوخته باشد باید آن را تعویض کرد. خوشبختانه یکی دیگر از خدمات ویژه مرکز بازیابی اطلاعات، بازیابی اطلاعات هارد سوخته است. به گونه‌ای که متخصصان نمایندگی تعمیرات هارد SSD ، بازیابی اطلاعات هارد سوخته را به صورت تخصصی و با حساسیت بالایی انجام می‌دهند.

مرکز تخصصی تعمیرات هارد

مرکز بازیابی اطلاعات، تخصصی‌ترین مرکز تعمیرات هارد SSD و بازیابی اطلاعات هارد است. کارشناسان مرکز تعمیرات هارد، با استفاده از تجهیزات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری که در اختیار آن‌ها قرار گرفته است، با حساسیت و دقت بالایی، اطلاعات از دست رفته هارد را بازیابی می‌کنند. درواقع بازیابی اطلاعات هارد، از آن دسته از کارهایی است که انجامش به تخصص بالایی احتیاج دارد؛ چراکه هرگونه اشتباه در ریکاوری اطلاعات هارد، نه تنها می‌تواند اطلاعات ارزشمند کاربر را به طور کامل از بین ببرد، بلکه موجب از دست رفتن خود هارد نیز می‌شود. از آن‌جایی که مهندسین مرکز بازیابی اطلاعات، تخصص ویژه‌ای در زمینه تعمیرات هارد و بازیابی اطلاعات آن دارند، با اطمینان خاطر می‌توانید هارد آسیب‌دیده خود را جهت تعمیرات تخصصی به آن‌ها بسپارید.

تعمیرات هارد SSD
5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.