اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

بازیابی اطلاعات فلش

بازیابی اطلاعات فلش

یکی از ابزارهای پرکاربرد در دنیای امروزی، فلش ها یا همان فلش مموری‌ها هستند. Flash Drive ها با نام های دیگری چون Pen drive ، thumb drive و jump drive نیز شناخته می شوند. فلش مموری‌ها، همانگونه که می‌دانید، برای ذخیره کردن اطلاعات و جابجایی آنها مورد استفاده قرار می‌گیرند. این ابزارها، بر خلاف درایو نوری یا یک هارد دیسک معمولی قطعات متحرک ندارند و برای وصل شدن به پورت های کامپیوتر عمدتاً ازUSB-Type  استفاده می‌کنند.

اتفاقی که گاه در این میان برای فلش ها افتاده و کاربر را به دردسر می‌اندازد، حذف شدن اطلاعات ذخیره شده در فلش است. در برخی شرایط، اطلاعات ذخیره شده در فلش، خواسته یا ناخواسته حذف شده و از بین می‌روند. در این وضعیت، تنها راه موجود برای بازگرداندن اطلاعات، بازیابی اطلاعات فلش است. برای بازیابی اطلاعات فلش، راه‌های متفاوتی نظیر بازیابی اطلاعات با نرم افزار، ابزار ریکاوری نظیر pc3000 و … وجود دارد. در بخش‌های آتی شیوه‌های موجود برای بازیابی اطلاعات فلش شرح داده خواهد شد. شایان ذکر است خدمات مرتبط با این سرویس با حضور در مرکز تخصصی هارددیسک ریکاوری قابل دریافت است.

روش‌های بازیابی اطلاعات فلش

برای بازیابی اطلاعات فلش روش‌های متعددی وجود دارد. از میان این روش‌ها، برخی مطمئن‌تر و برخی پرریسک‌ترند. برای مثال بازیابی اطلاعات فلش با pc3000 روش مطمئن‌تری در قیاس با سایر روش‌های نرم افزارهای است. کاربران می‌بایست با توجه به اهمیت اطلاعات از دست رفته یکی از روش‌های موجود را انتخاب کرده و جهت ریکاوری اطلاعات اقدام نمایند. بدیهی است هزینه بازیابی با استفاده از pc3000 به دلیل تخصصی بودن این ابزار بالاتر از سایر روش‌ها باشد. (همانگونه که کیفیت بازیابی اطلاعات توسط این ابزار بسیار بالاتر و بهتر از سایر روش‌هاست.

بازیابی اطلاعات فلش با نرم افزار بازیابی

یکی از روش‌های موجود برای بازیابی اطلاعات استفاده از نرم افزارهای موجود است. خوشبختانه در حال حاضر نرم افزارهای متعددی در بازار وجود دارند که می‌توانند کار بازیابی اطلاعات فلش را انجام دهند. البته در صورت استفاده از این نرم افزارها باید بدانید که به هیچ عنوان تضمینی برای ریکاوری همه جانبه اطلاعات وجود نخواهد داشت. (برخلاف آنچه که در معرفی نرم افزارها آمده و آنها را در ریکاوری بسیار موفق عنوان می‌کند).

بنابراین کاربرانی که اطلاعات مهمی را از دست داده‌اند، بهتر است از انتخاب این روش خودداری کنند و به سراغ ریکاوری اطلاعات با pc3000 بروند. از میان نرم افزارهای موجود برای بازیابی اطلاعات فلش مموری می‌توان به نرم افزارهایی چون iCare Data Recovery Software Enterprise v5.1 وWinRecovery CardRecovery 5.30.1206 و USB با USB Flash Drive Data Recovery v7.0 اشاره کرد.

بازیابی اطلاعات فلش با pc3000

یکی دیگر از روش‌های موجود برای ریکاوری اطلاعات فلش مموری، مراجعه به مراکز استاندارد بازیابی اطلاعات و ارائه درخواست جهت بازیابی اطلاعات با pc3000 است. در حال حاضر این ابزار، قدرتمندترین و پیشرفته‌ترین ابزار موجود جهت بازیابی اطلاعات است. کاربرانی که اطلاعات مهمی را از دست داده‌اند بهتر است برای بازیابی اطلاعات از این روش استفاده نمایند. از آنجا که pc3000 ابزار گران قیمتی است، خرید آن برای کاربران عادی بصرفه نیست. بنابراین در صورت نیاز به استفاده از این ابزار، تنها راه موجود، مراجعه به مراکز تخصصی بازیابی اطلاعات نظیر مرکز ریکاوری هارددیسک است.

بازیابی اطلاعات با این روش اگرچه به صورت صد در صدی نیست اما در قیاس با دیگر روش‌های بازیابی، امن‌تر و قابل اعتمادتر است. بد نیست بدانید که pc3000 قدرتمند‌ترین سخت افزار- نرم افزار حال حاضر است که امکان بازیابی اطلاعات را – در صورت استفاده صحیح- برای کاربر فراهم می سازد. در بسیاری از اشکالات پیش آمده برای هارد، نظیر ایرادات نرم افزاری (مواردی چون دیتکت نشدن، بدسکتوری، مشکلات ماژولی و مواردی از این دست) امکان بازیابی اطلاعات با pc3000 وجود دارد.

علل خرابی و خوانده نشدن فلش مموری

ایرادات بسیاری ممکن است در حافظه فلش ایجاد شده و سبب از دست رفتن اطلاعات این ابزار شود. بروز اشکال در فلش مموری سبب می‌گردد تا پس از وصل کردن آن به رم ریدر و یا پورت USB، این ابزار دیتکت نشده و اطلاعات آن خوانده نشود. در این شرایط ممکن است اطلاعات از دست رفته و نیاز به بازیابی اطلاعات فلش مموری باشد.

در برخی شرایط نیز به دلیل شدت آسیب وارد شده امکان بازیابی اطلاعات وجود نخواهد داشت. برخی از عواملی که سبب خرابی و خوانده نشدن فلش مموری می‌گردند عبارتند از: خرابی فرم ویر، خرابی پین های اتصال، سوختن کنترلر مموری فلش، شکستگی رابط اتصال به کامپیوتر، خرابی های سخت افزاری دیگر مانند خازن ها، فیوز ها ، کریستال و… ، شکستگی برد اصل کول دیسک و یا مموری و یا ترک بر داشتن بر اثر فشار و …. .

مرکز تخصصی ریکاوری هارددیسک

سرویس‌های ارائه شده در مرکز تعمیرات هارد منحصر به موردی خاص نیست و کلیه تعمیرات مرتبط با هارد نظیر تعمیر مشکل عدم شناسایی هارد دیسک، تعمیر هارد ضربه خورده و آسیب‌دیده، تعمیر هارد با خرابی Read از جمله رید، تعمیر هارد دیسک با وجود بدسکتور، تعمیر هارد با پیغام فرمت دیسک، ریکاوری اطلاعات پاک شده انواع هارد، تعمیر هارد با برد سوخته، تعمیرات هارد با مشکل کند بودن عملکرد، تعمیرات هارد با مشکل فرم ویر بر اثر دستکاری و مواردی از این دست را شامل می‌گردد.

بعلاوه خدمات مرتبط با ریکاوری اطلاعات سایر ابزارها و گجت‌های پرکاربرد نظیر بازیابی اطلاعات فلش، موبایل، تبلت، لپ تاپ و … نیز با حضور در این مرکز قابل دریافت است. سایر خدمات ارائه شده در مرکز تعمیرات هارد عبارت است از: ریکاوری اطلاعات هارد در صورت عدم نمایش درست گنجایش آن، بازیابی اطلاعات هارد پس از format شدن پارتیشن، ریکاوری اطلاعات هارد پس از پارتیشن بندی مجدد، ریکاوری اطلاعات هارد خارجی در پاک شدن پارتیشن و …. .

Rate this post
اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *