جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیرات هارد لپ تاپ

یکی از دشواری‌های موجود در زمان خرابی هارد لپ تاپ، نبود روش و نشانه‌ای دقیق برای تشیص خرابی هارد است. در بسیاری مواقع تشخیص این مسئله که اشکال به وجود آمده در لپ تاپ به دلیل خرابی هارد لپ تاپ یا خرابی خود لپ تاپ است، دشوار است. کارشناسان تعمیرات تخصصی هارد لپ تاپ برای طی مرحله‌ی عیب‌یابی، علاوه بر توجه به نشانه‌های ظاهر شده در هارد، در غالب موارد، هارد لپ تاپ را از بدنه اصلی جدا کرده و آن را به PC3000 و یا MRTPRO وصل می‌کنند.

اتصال مستقیم هارد به ابزارهای مذکور کمک شایانی در تشخیص نوع اشکال پیش آمده در هارد و تعمیر آن خواهد کرد. باید توجه داشت که موفقیت یا عدم موفقیت در بازیابی و ریکاوری هارد، بسته به میزان آسیب وارد شده به هارد متفاوت خواهد بود. تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تعمیر و ریکاوری انواع هارد لپ تاپ با حضور در مرکز تخصصی بازیابی اطلاعات قابل دریافت است.

تعمیرات هارد لپ تاپ

نشانه‌های خرابی هارد لپ تاپ

یکی از اصلی‌ترین علل خراب شدن هارد لپ تاپ، ضربات فیزیکی و یا تکان های شدید کیس لپ تاپ در حین کار است. به دلیل مکانیکی بودن هد هارددیسک، در زمان کار با لپ تاپ، نباید ضربه یا تکان شدیدی به هارد وارد شود. در غیراینصورت، هارد لپ تاپ دچار اشکال شده و از ادامه‌ی کار باز می‌ماند. خرابی هارد لپ تاپ نشانه‌های متعدد دیگری نیز دارد که در این بخش به برخی از شایع‌ترین و اصلی‌ترین آنها اشاره خواهد شد.

برخی از شایع‌ترین نشانه‌های خرابی هارددیسک لپ تاپ عبارتند از: کند شدن عملیات کپی کردن فایل ها، دیر بالا آمدن ویندوز، شنیدن صداهای مختلف از درون هارد دیسک، وجود خطا در کپی کردن فایل های حجیم، تغییر نام برخی فایل ها و فولدر ها به اسامی عجیب و غریب، ریست شدن ناگهانی ویندوز در حین انجام کار، و نمایش پیغام خطا توسط لپ تاپ و … .

در صورت مشاهده این نشانه‌ها توصیه می‌شود هر چه سریع‌تر لپ تاپ خود را خاموش کرده و جهت بررسی سیستم به یکی از مراکز مجاز و استاندارد در حوزه تعمیر هارد، نظیر مرکز تعمیرات هارد لپ تاپ مراجعه نمایید.

خدمات مرکز تخصصی تعمیرات هارد لپ تاپ

تعمیر بدسکتوری هارد لپ تاپ

یکی از سرویس‌های تخصصی ارائه شده در مرکز تعمیرات هارد لپ تاپ، سرویس تعمیر بدسکتوری هارد لپ تاپ است. بد سکتور ایجاد شده بر روی هارد ممکن است سخت افزاری و یا نرم افزاری باشد. اگر بد سکتور هارد سخت افزاری باشد غالباً کار چندانی نمی توان برای بهبود و تعمیر آن انجام داد و احتمالاً تنها راه ممکن تعویض سیلندر هارد دیسک باشد؛ لیکن در مورد اشکالات نرم افزاری اوضاع کمی بهتر است و می توان با استفاده از برخی تجهیزات حرفه‌ای و نرم افزارهای روز دنیا بدسکتور هارد را مرتفع نمود.

سرویس‌های تخصصی مرتبط با این اشکال و سایر خدمات مرتبط با تعمیرات هارد لپ تاپ با حضور در مرکز تخصصی ریکاوری هارددیسک قابل دریافت است. برخی از خدمات مرتبط با تعمیر بدسکتوری هارد عبارت است از: تعمیر هارد با اختلالات منطقی، تعمیر هارد با اختلالات الکترونیکی، تعمیر هارد با آسیب های فیزیکی و … .

تعمیر هارد لپ تاپ

تعمیر دیتکت نشدن هارد لپ تاپ

عدم شناسایی هارد یا همان دیتکت نشدن هارد ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد شود که در این میان برخی از این علل شایع‌تر و برخی دیگر نادرترند. توصیه می‌شود در صورت مواجهه با چنین اشکالی در سیستم خود، در اسرع وقت دستگاه خود را به یکی از مراکز استاندارد در حوزه بازیابی و تعمیرات هارد لپ تاپ تحویل دهید تا اقدامات مورد نیاز جهت بررسی هارد و عوامل مرتبط با آن انجام شود.

توجه داشته باشید که هارد، یکی از حساس‌ترین و حیاتی‌ترین قطعات بکاررفته در لپ تاپ ها و سیستم‌های کامپیوتری است بنابراین اکیداً توصیه می‌شود که از باز کردن این هارد و تعمیرات خودسرانه این بخش خودداری نمایید. برخی از شایع‌ترین علل ایجادکننده مشکل عدم شناسایی هارد عبارتند از: تمیز نبودن کابل‌های سیستم و ارتباطات، خرابی کابلها، خرابی لپ تاپ، روشن نبودن سوئیچ هارد در سیستم، بدسکتوری هارد و … .

تعمیر فریم‌ور هارد لپ تاپ

فریمور Firmware در واقع یک سیستم عامل لایه پایین است که رابط میان کاربر و سخت افزار است. با اینکه سیستم عامل ها در حافظه RAM سیستم یا در حافظه ای مثل هارد دیسک نگهداری می شوند اما فریمورها عموماً در حافظه Read Only Memory یا همان ROM (فقط خواندنی) سیستم نگهداری می شوند. ساختار فریمور نیز ممکن است دچار خرابی شود که در چنین شرایطی با اصلاح فریمور احتمالاً تعمیر هارد اینترنال نتیجه بخش بوده و دیتا روی خود هارد باقی می‌ماند.

اگرچه تعمیر هارد اینترنال با مشکلات فریموری به سرعت امکان‌پذیر است اما رفع برخی از مشکلات این بخش نیز نیازمند تمرکز و کار طولانی مدت هستند. جهت اطمینان از امکان بازیابی اطلاعات هاردی که دچار مشکلات فریمور شده است می توانید به مرکز تخصصی تعمیرات هارد لپ تاپ مراجعه نمایید.

تعمیرات هارد لپ تاپ

بازیابی اطلاعات هارد

یکی دیگر از سرویس‌های تخصصی ارائه شده در مرکز تعمیرات هارد لپ تاپ، سرویس ریکاوری و بازیابی اطلاعات هارد لپ تاپ است. امکان یا عدم امکان بازیابی اطلاعات هارد ضربه خورده، تا حد زیادی بسته به میزان آسیبی دارد که در هارد -به سبب وارد شدن ضربه- ایجاد شده است. برای مثال اگر پلتر هارد در حین ضربه آسیبی ندیده باشد، بازیابی اطلاعات و تعمیر هارد ضربه خورده به طور کامل امکان‌پذیر است. (برای اطمینان از عدم آسیب پلتر نیاز به بررسی هارد است).

در این شرایط، کارشناسانِ بازیابی اطلاعاتِ هارد، پس از تست‌های اولیه، هارد دیسک را از باکس خارج کرده و درون Clean Room را کاملاً بررسی می‌کنند. درصورتی‌که دیسک‌ها سالم باشند و امکان استخراج اطلاعات وجود داشته باشد، هارددیسک را بررسی کرده و قطعات معبوب را تعویض می‌کنند. (جهت تعویض هد هارد و یا اسپیندل موتور هارد وجود یک هارد مشابه ضروری است.)

مرکز تخصصی ریکاوری هارددیسک

دارا بودن کلین روم های متعدد جهت جراحی هارد و بازگردانی اطلاعات هارد، استفاده از پیشرفته‌ترین تجهیزات این حوزه نظیر pc3000، همکاری با تیمی از مجرب‌ترین کارشناسان بازیابی و ریکاوری اطلاعات، دارا بودن مجموعه‌ای از پیشرفته‌ترین تجهیزات و ابزار جهت بازیابی هاردهای متعدد و گوناگون و… برخی از ویژگی های مرکز تعمیرات هارد است که آنرا بدل به انتخاب نخست تمامی کاربران ساخته است.

هارد تحویل داده شده به مرکز بازیابی اطلاعات، بسته به نوع اشکال پیش آمده در آن، به یکی از پارتهای تعمیرات هارد سپرده می‌شود تا اقدامات مورد نیاز جهت تعمیر بر روی آن پیاده گردد. (نوع اشکال پیش آمده در هارد، در واحد عیب‌یابی و تست هارد تشخیص داده شده و در سایر واحدهای تخصصی تعمیرات هارد مرتفع می‌گردد).

4/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.