اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

بازیابی اطلاعات موبایل

بازیابی اطلاعات موبایل

امروزه گوشی‌های تلفن همراه دیگر تنها وسیله‌ای برای برقراری ارتباط نیستند. این دستگاه‌ها به لطف اپلیکیشن‌ها و قابلیت های متعددی که در خود جای داده‌اند، توان عکاسی، فیلمبرداری، اسکن، پرداخت‌های بانکی و … را به کاربر می‌دهند. بسیاری از ما لحظات به یاد ماندنی زندگی خود را به لطف دوربین‌های موجود در گوشی‌های تلفن همراه، ثبت کرده و در حافظه‌ای این دستگاه‌ها ذخیره می‌کنیم. اما مشکلی که گاه در این میان اتفاق می‌افتد و کاربر را دچار دردسر می‌کند، حذف شدن ناخواسته و ناگهانی تمامی اطلاعاتی است که در گوشی تلفن همراه ذخیره شده‌اند.

در برخی شرایط ممکن است اطلاعات ذخیره شده در دستگاه به دلایل متعددی چون وارد شدن ضربه‌های ناگهانی، آبخوردگی، ویروسی شدن، دستکاری کاربر و مواردی از این دست حذف شده و از بین بروند. در این شرایط اگر اطلاعات از دست رفته برای کاربر مهم باشد، تنها راه پیش رو بازیابی اطلاعات موبایل خواهد بود.

بازیابی اطلاعات موبایل های اندرویدی

اگر اطلاعات ذخیره شده در گوشی‌ برای شما اهمیت دارند، توصیه می‌شود در اسرع وقت جهت انتقال آنها به یک حافظه مطمئن، مثلا به یک هارد اکسترنال اقدام نمایید. در غیراینصورت این احتمال وجود دارد که در یک موقعیت پیش‌بینی‌ناپذیر اطلاعات شما از دست رفته و از گوشی شما حذف شوند. البته در صورت حذف اطلاعات، همچنان امکان بازیابی اطلاعات موبایل شما وجود خواهد داشت. اما این کار یک پروسه‌ی زمان‌بر خواهد بود. به طور کلی برای بازیابی اطلاعات گوشی های اندرویدی دو راه پیش روی شما خواهد بود. راه نخست استفاده از نرم افزارهای ریکاوری موجود و راه دیگر مراجعه به مراکز تخصصی این کار و ریکاوری اطلاعات موبایل با ابزارهای تخصصی نظیر pc3000 است.

استفاده از نرم افزارهای بازیابی تنها زمانی پیشنهاد می‌شود که اطلاعات حذف شده اهمیت چندانی برای شما ندارند. دلیل این سخن آن است که بازیابی اطلاعات موبایل با نرم افزارهای موجود، چندان موفقیت آمیز نیست و امکان عدم بازیابی اطلاعات نیز وجود دارد. بنابراین در صورت مهم بودن اطلاعات، بهتر است به یکی از مراکز تخصصی بازیابی مراجعه کرده و درخواست خود مبنی بر بازیابی اطلاعات موبایل با pc3000 را مطرح کنید. از میان نرم افزارهای تخصصی موجود جهت بازیابی اطلاعات می‌توان به نرم افزار Wondershare Dr.FoneWondershare ، نرم افزار Data Recovery for Android و نرم افزار بازیابی اطلاعات با نام EaseUS MobiSaver for Android اشاره کرد.

بازیابی اطلاعات موبایل های اپل

همانگونه که می‌دانید سیستم عامل بکاررفته در موبایل های اپل، کاملا متفاوت با سیستم عامل اندروید است. همین موضوع سبب گشته تا فرآیند بازیابی اطلاعات موبایل های اپل نیز کاملا متفاوت با گوشی های اندرویدی باشد. به طور کلی برای ریکاوری اطلاعات گوشی‌های آیفون دو روش پیش روی کاربر است.

روش نخست استفاده از امکانات آی کلود است که از سوی شرکت سازنده در اختیار کاربران گوشی‌های آیفون قرار داده شده است و روش دیگر استفاده از نرم افزارهای بازیابی و یا مراجعه به مراکز ریکاوری اطلاعات است. اگر از کاربران گوشی‌های آیفون هستید می‌توانید با مراجعه به بخش مقالات همین وبسایت و مطالعه مطلب «بازیابی اطلاعات آیفون» با روش‌های موجود برای این کار آشنا شوید. در این مقاله، شیوه بازیابی اطلاعات موبایل های اپل با استفاده از آی کلود و نیز با استفاده از نرم افزارهای تخصصی این کار توضیح داده شده است.

چند نکته مهم درباره بازیابی اطلاعات موبایل

در صورتی که به هردلیل روش انتخابی شما جهت ریکاوری، استفاده از نرم افزارهای تخصصی موجود است، توصیه می‌شود پیش از این کار، اطلاعات جامعی در ارتباط با قدرت و نتیجه‌بخشی نرم افزار انتخابی‌تان جمع‌اوری کنید. به طور کلی بازیابی انجام شده توسط نرم افزارهای بازیابی معمولا رندوم‌وار است و تضمینی برای بازیابی کلیه اطلاعات توسط آنها نیست. توصیه کارشناسان بازیابی اطلاعات موبایل آن است که در صورت مهم بودن اطلاعات از دست رفته، از این نرم افزارها استفاده نکنید و روش دوم را امتحان کنید.

بازیابی اطلاعات موبایل در روش دوم، توسط برترین تجهیزات مرتبط با این حوزه نظیر pc3000 و در مراکز تخصصی ریکاوری انجام می‌پذیرد. همانگونه که می‌دانید pc3000 یکی از قدرتمندترین تجهیزات حال حاضر دنیا در حوزه ریکاوری اطلاعات است که متأسفانه مراکز معدودی در کشور ما به آن مجهز هستند. اگر چه بازیابی اطلاعات در این روش نیز به صورت صد در صدی نیست اما مطمئن‌ترین راه و امن‌ترین روش است.

مرکز تخصصی هارددیسک ریکاوری

سرویس‌های ارائه شده در مرکز تعمیرات هارد منحصر به موردی خاص نیست و کلیه تعمیرات مرتبط با هارد نظیر تعمیر مشکل عدم شناسایی هارد دیسک، تعمیر هارد ضربه خورده و آسیب‌دیده، تعمیر هارد با خرابی Read از جمله رید، تعمیر هارد دیسک با وجود بدسکتور، تعمیر هارد با پیغام فرمت دیسک، ریکاوری اطلاعات پاک شده انواع هارد، تعمیر هارد با برد سوخته، تعمیرات هارد با مشکل کند بودن عملکرد، تعمیرات هارد با مشکل فرم ویر بر اثر دستکاری و مواردی از این دست را شامل می‌گردد.

بعلاوه خدمات مرتبط با ریکاوری اطلاعات سایر ابزارها و گجت‌های پرکاربرد نظیر موبایل، فلش، لپ تاپ و … نیز با حضور در این مرکز قابل دریافت است. برخی از خدمات ارائه شده در این مرکز عبارت است از: ریکاوری اطلاعات هارد در صورت عدم نمایش درست گنجایش آن، بازیابی اطلاعات هارد پس از format شدن پارتیشن، ریکاوری اطلاعات هارد پس از پارتیشن بندی مجدد، ریکاوری اطلاعات هارد خارجی در پاک شدن پارتیشن و… .

Rate this post
اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *