جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیرات هارد اینترنال

تعمیرات هارد اینترنال یکی از تخصصی‌ترین سرویس‌های ارائه شده در نمایندگی تعمیرات هارد است که توسط تیمی از خبره‌ترین کارشناسان هارد و با استفاده از پیشرفته‌ترین تجهیزات انجام می‌پذیرد. برخی از تخصصی‌ترین سرویس‌های ارائه شده در مرکز تعمیر هارددیسک اینترنال است عبارت است از:

تعمیر خرابی فیزیکی هارد، تعمیر خرابی های اولیه و پنهان هارد دیسک، تعمیر خرابی‌های ایجاد شده بر اثر فرسایش و استهلاک قطعات هارد، رفع مشکل افزایش حرارت هارد، تعمیر برد سوخته هارد، تعمیر مشکل بدسکتوری هارد، ریکاوری و بازیابی اطلاعات و … .

کاربران کلیه‌ی هاردهای Internal می‌توانند با مراجعه به مرکز ریکاوری هارددیسک و حضور در پارت مربوطه، سرویس‌های تخصصی مرتبط با هارد خود را دریافت کرده و شاهد بازیابی کیفیت نخستین هارد خویش باشند. سرویس‌های ارائه شده در مرکز تعمیرات هارد اینترنال منحصر به موردی خاص نیست و کلیه تعمیرات مرتبط با هارد نظیر تعمیر مشکل عدم شناسایی هارد دیسک،

تعمیر هارد ضربه خورده و آسیب‌دیده، تعمیر هارد با خرابی Read از جمله رید، تعمیر هارد دیسک با وجود بدسکتور، تعمیر هارد با پیغام فرمت دیسک، ریکاوری اطلاعات پاک شده انواع هارد، تعمیر هارد با برد سوخته، تعمیرات هارد با مشکل کند بودن عملکرد، تعمیرات هارد با مشکل فرم ویر بر اثر دستکاری و مواردی از این دست را شامل می‌گردد.

تعمیرات هارد اینترنال

خدمات مرکز تعمیرات هارد اینترنال

 

 • ترمیم و تعمیر هارد اینترنال و اکسترنال
 • ترمیم و تعمیر هارد معیوب یا به اصطلاح سوخته
 • بازیابی اطلاعات انواع حافظه‌ها
 • تعمیر هارد دیسک اینترنال و ریکاوری اطلاعات انواع هارد
 • تعمیر هارد با انواع فایل سیستم
 • حل مشکل عدم شناسایی هارددیسک
 • انجام اقدامات لازم جهت تعمیر هارد ضربه خورده و آسیب‌دیده
 • تعمیر هارد دیسک اینترنال با خرابی Read از جمله رید (۰ , ۱ , ۰+۱ , ۵ , …)

 

 • تعمیر هارد با وجود بدسکتور
 • تعمیر هارددیسک با پیغام فرمت دیسک
 • تعمیر هارددیسک در زمان پاک شدن پوشه یا فایل خاص
 • رفع مشکل عدم شناسایی صحیح یا عدم نمایش ظرفیت درست هارد
 • رفع مشکل هارد Fdisk شده
 • رفع مشکل صدای ناهنجار هارد
 • تعمیرات هارد اینترنال با برد سوخته
 • رفع مشکل هارد دیسک معیوب به دلیل ورود ویروس

دیگر خدمات مرکز تعمیرات تخصصی هارد اینترنال

 • تعمیر هارد با مشکل عدم نمایش صحیح ظرفیت هارد
 • تعمیرات هارد با مشکل اطلاعات و فایل‌های پاک شده یا پریده از هارد
 • تعمیرات هارد با مشکل کند بودن عملکرد
 • تعمیرات هارد با مشکل فرم ویر بر اثر دستکاری
 • تعمیرات هارد با مشکل عدم توانایی خوانش دیتاهای هارد اکسترنال
 • تعمیر هارد دیسک اینترنال با مشکل اطلاعات از دست رفته
 • تعمیرات هارد با مشکل خرابی در برد الکترونیک هارد
 • تعمیرات مشکل ضربه خوردگی هارد
 • تعمیرات مشکل محو و ناپدید شدن درایوهای هارد
 • تعمیر هارد اینترنال با مشکل شناسایی با نام‌های دیگر
 • تعمیرات مشکل عدم دسترسی به اطلاعات موجود در هارد
 • تعمیرات مشکل از دست رفتن اطلاعات هارد به دلیل پارتیشن‌بندی مجدد یا حین تغییر سایز درایوها یا نصب ویندوز

تعمیر تخصصی هارد اینترنال

1. تعمیر پلتر هارد اینترنال:

تعویض پلتر هارد زمانی ضروری می‌گردد که خراش‌هایی در این بخش ایجاد شده باشد و پلاتر قادر به انجام وظیفه خود نباشد. خرابی پلتر هارد دیسک به راحتی از طریق توجه به شکل فیزیکی آن قابل تشخیص می‌باشد. خرابی این بخش از هارد با خطوطی خراشیده بر روی سطح پلتر هارد دیسک خودنمایی می کند.

در برخی موارد خرابی پیش آمده در پلاترها سبب از دست رفتن اطلاعات و حذف آنها می‌گردد که در این شرایط نیاز است تا با استفاده از شیوه‌های نوین بازیابی، اطلاعات از دست رفته ریکاوری گردند. در شرایط ریکاوری، گاه نیاز به تعویض پلاتر هارد است. باید توجه داشت تعویض پلاتر هارد می‌بایست صرفاً در کلین‌روم های تخصصی این کار و از طریق جراحی هارد انجام شود.

در صورتی که محیط جراحی هارد نامناسب باشد احتمال آسیب این قطعه و از دست رفتن اطلاعات آن بسیار بالا خواهد بود. باز کردن هارد حتی برای دو ثانیه سبب انباشت آلودگی و چه بسا از دست رفتن اطلاعات ذخیره شده در آن گردد. در حال حاضر مناسب‌ترین و امن‌ترین فضای موجود جهت جراحی و باز کردن هارد، کلین روم Clean Room است.

2. تعمیر بدسکتوری هارد اینترنال:

بد سکتور ایجاد شده بر روی هارد ممکن است سخت افزاری است و یا نرم افزاری باشد از همین رو خدمات واحد تعمیرات هارد اینترنال در این بخش نیز شامل دو بخش نرم افزاری و سخت افزاری است.

البته اگر بد سکتور هارد سخت افزاری باشد غالباً کار چندانی نمی‌توان برای بهبود و تعمیر آن انجام داد و احتمالاً تنها راه ممکن تعویض سیلندر هارد دیسک باشد؛ لیکن در مورد اشکالات نرم افزاری اوضاع کمی بهتر است و می توان با استفاده از برخی تجهیزات حرفه ای و نرم افزارهای روز دنیا بدسکتور هارد را مرتفع نمود.

برخی از خدمات واحد تعمیر بدسکتور هارد عبارتند از: تعمیر هارد با اختلالات منطقی یا Logical defects، تعمیر هارد با اختلالات الکترونیکی یا Electronic defects، تعمیرات هارد اینترنال با آسیب های فیزیکی یا Physical Recovery در مرکز تعمیر بدسکتور هارد، ریکاوری اطلاعات هارد فرمت شده و بازیابی اطلاعات هارد پارتیشن بندی شده Fdisk , Format نرم افزار تعمیر هارد، تعمیر آسیب برد هارد در اثر نوسانات پاور، بدسکتور گیری هارد و بازیابی سکتورها در ویندوز و …

3. تعمیر برد هارد اینترنال:

آشنایی با علل خرابی هارد سبب می‌گردد تا کاربر حتی‌الامکان از به‌وجود آمدن این علل جلوگیری کرده و از برد هارد خود محافظت کند. برخی از شایع‌ترین اتفاقاتی که سبب خرابی برد هارد می‌گردند عبارتند از:

نفوذ آب و مایعات به داخل هارد دیسک و در نتیجه اتصالی قطعات برد و سوختن آن‌ها، نداشتن منبع تغذیه مناسب و در نتیجه استفاده هارد از ولتاژ نامناسب، نوسانات برقی و شوک الکتریکی، نزدیک شدن قطعات فلزی رسانا هنگام روشن بودن هارد و ایجاد اتصالی در هارد دیسک،

بالا رفتن دمای اطراف قطعات داخلی بر اثر کارکرد نامناسب، جدا شدن قطعه های داخلی هارد بر اثر ضربه و.. . توصیه می‌شود جهت پیشگیری از خرابی برد هارد این موارد را در نظر داشته باشید و از حتی الامکانی از وقوع آنها پیشگیری کنید.

در صورت بروز هر گونه اشکال در هارد مورد استفاده خویش می‌توانید به مرکز تعمیرات هارد اینترنال مراجعه کرده و سرویس‌های تخصصی مورد نیاز را دریافت نمایید. باید توجه داشت که در صورت خرابی کامل برد هارد، اقدام به تعویض برد می‌گردد. تعویض برد هارد نیاز به یک برد جایگزین و سالم دارد. در برخی شاریط نیاز است تا همزمان با تعویض برد، Rom هارد نیز تعویض گردد.

4. تعمیر مشکل ویروسی شدن هارد:

مشکل دیگری که ممکن است هارد شما را نیازمند تعمیر کند، ویروسی شدن آن است. در این وضعیت هارددیسک شما توسط برخی ویروس‌ها و بدافزارها مورد حمله قرار می‌گیرد و آسیب می‌بیند. ویروس‌ها و بدافزارهای وارد شده به درون هارد، ممکن است نام پارتیشن های هارد را تغییر دهند یا تمامی هارد را در پارتیشن جمع ‌کنند و یا اینکه دسترسی شما را به تمامی پارتیشن ها قطع کنند. در این وضعیت نیاز است تا تعمیرات هارد اینترنال در دستور کار قرار گیرد.

تعمیرات هارد اینترنال

5. تعمیر فریمور هارد:

فریمور یا همان ساختار کلی هارد، در زمان ساخت هارد و از طریق شرکت سازنده اجرایی می‌گردد. ساختار فریمور نیز ممکن است دچار خرابی شود که در چنین شرایطی با اصلاح فریمور احتمالاً هارد تعمیر شده و دیتا روی خود هارد باقی می‌ماند. بخش فریمور در هر قطعه‌ی سخت‌افزاری موجود است زیرا ارتباط میان بخش سخت‌افزاری و نرم‌افزاری یک سیستم توسط این بخش برقرار می‌گردد.

اگرچه تعمیر هارد با مشکلات فریموری به سرعت امکان‌پذیر است اما رفع برخی از مشکلات این بخش نیز نیازمند تمرکز و کار طولانی مدت هستند. جهت اطمینان از امکان بازیابی اطلاعات هاردی که دچار مشکلات فریمور شده است می توانید به واحد بازیابی اطلاعات واقع در مرکز ریکاروی هارددیسک مراجعه نمایید. کارشناسان ما در این مرکز هارد شما را با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات بررسی کرده و امکان یا عدم امکان بازیابی اطلاعات آن را با شما درمیان خواهند گذاشت.

جراحی هارد:

جراحی هارد به معنای تعویض قطعات سخت و مکانیکی هارد است. استفاده از لفظ جراحی در این باره به دلیل آن است که که عملیات مرتبط با این کار می بایست در یک محیط کاملاً پاک و خالی از هرگونه گردوغبار انجام پذیرد؛ محیطی شبیه به اتاق های جراحی. (متخصصان این حوزه از آن با لفظ کلین روم (به معنای اتاق تمیز) یاد می کنند).

حساسیت بالای قطعات هارد دیسک هیچگونه ناخالصی و گردوغباری را بر نمی تابد و با اندک گردوخاکی به شدت آسیب می پذیرد. بنابراین عملیات مرتبط با تعمیر و تعویض قطعات این بخش از دستگاه می بایست در محیطی کاملاً پاک انجام شود تا هیچ گونه ریز گردی بر سطح پلتر ننشیند.

در صورتی که محیط جراحی هارد نامناسب باشد احتمال آسیب این قطعه و از دست رفتن اطلاعات آن بسیار بالا خواهد بود. سرویس‌های تخصصی مرتبط با جراحی هارد نیز با حضور در مرکز تعمیرات هارد اینترنال قابل دریافت است.

تعمیرات هارد اینترنال

تعمیر هد هارد اینترنال:

متأسفانه تشخیص خرابی هد هارد کار چندان آسانی نیست. چنانکه در برخی شرایط حتی پس از مشاهده و بررسی داخل درایو نیز تشخیص خرابی هد امکان‌پذیر نیست. البته در صورتی که اپراتور این کار، برخوردار از تجهیزات خاص این حوزه و تجربه کافی باشد، تشخیص این خرابی برای او آسان‌تر خواهد بود. برای مثال در صورت وجود دستگاه PC3K امکان تشخیص خرابی هد هارد در مدلهای IBM, Western Digital و بعضی مدلهای Seagate راحت‌تر خواهد بود.

باید توجه داشت که خرابی هد به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد که در این بین برخی از این دلایل رایج‌ و برخی نادرند. برای مثال یکی از مشکلاتی که سبب خرابی هد می‌گردد، بلند شدن هد و بالا آمدن آن است. بالا آمدن هد یکی از جدی‌ترین اشکالات پیش آمده در هارد است چرا که سبب خراشیدگی سطح پلتر و در نهایت آسیب جدی سطح دیسک می‌شود.

این اشکال اگر چه به ندرت اتفاق می‌افتد اما در صورت اتفاق، دیسک را خراب کرده و اطلاعات آن را کاملاً غیر قابل بازیابی می‌سازد. مورد دیگری که آسیب هد را سبب می‌گردد، خرابی اجزاء خواندن و نوشتن هد است. تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تعمیر هد هارد نیز با حضور در مرکز تعمیرات هارد اینترنال قابل دریافت است.

مرکز تخصصی ریکاوری هارددیسک

هارد تحویل داده شده به مرکز بازیابی اطلاعات، بسته به نوع اشکال پیش آمده در آن، به یکی از پارتهای تعمیرات هارد سپرده می‌شود تا اقدامات مورد نیاز جهت تعمیر بر روی آن پیاده گردد. (نوع اشکال پیش آمده در هارد، در واحد عیب‌یابی و تست هارد تشخیص داده شده و در سایر واحدهای تخصصی تعمیرات هارد مرتفع می‌گردد).

برخی از پارت های موجود در مرکز تخصصی تعمیر هارد عبارتند از: واحد تعمیرات نرم افزاری هارد، واحد تعمیرات سخت افزاری هارد، واحد جراحی هارد، واحد تعمیر بدسکتوری هارد، واحد تعویض قطعات معیوب هارد، واحد ریکاوری اطلاعات هارد و … .

 

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.