جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

بازیابی فایل های از دست رفته

زمانی شما نیاز به بازیابی فایل های از دست رفته دارید که فایل های شما به طور ناخواسته و یا آگاهانه از روی حافظه پاک شده باشند. در واقع بازیابی فایل ها به شما کمک می کند به اطلاعاتی که از دست داده اید دوباره دسترسی پیدا کنید. این فایل ها ممکن است روی هارد، فلش، مموری کارت، حافظه گوشی، حافظه دوربین و… ذخیره شده باشند. خوشبختانه امروزه تجهیزات و نرم افزارهایی برای ریکاوری اطلاعات از بین رفته تولید شده که از طریق آنها می توان بسیاری از فایل های حذف شده را ریکاوری کرد.

مرکز سخت افزار ایران یکی از مجهزترین و معتبرترین مراکز بازیابی اطلاعات بوده و طی سال ها خدمات رسانی به هموطنان و کسب تجربه در این زمینه، قادر است تمامی اطلاعات از جمله عکس، فیلم، پیام، ایمیل و اسناد مختلف را از روی تمامی انواع حافظه ریکاوری کند. همانطور که اطلاع دارید، بازیابی فایل های از دست رفته امری کاملاً تخصصی بوده و برای اینکه عملیات ریکاوری موفقیت آمیز باشد باید توسط متخصصان باتجربه صورت گیرد.

شاید شما نیز با نرم افزارهای بازیابی برای ریکاوری فایلهایتان اقدام کرده باشید و در نهایت موفق به این کار نشده باشید. علت شکست شما نداشتن تخصص و تجهیزات لازم است. در واقع ریکاوری اطلاعات تنها از طریق نرم افزار صورت نمی گیرد بلکه تجهیزات دیگری نیز لازم دارد که تنها در مراکز معتبر بازیابی اطلاعات یافت می شوند.

بازیابی فایل های از دست رفته

خدمات بازیابی فایل های از دست رفته

مرکز بازیابی اطلاعات خدمات متنوعی را به کاربران خود ارائه می کند. این مرکز با تیمی مجرب و متخصص و داشتن تجهیزات پیشرفته همچون pc3000، در تمامی ایام هفته آماده رفع مشکلات شما در زمینه اطلاعات از دست رفته در دستگاهتان می باشد. در این مرکز سرویس های مختلفی در خصوص بازیابی فایل های از دست رفته ارائه می شود که در زیر برخی از آنها را با یکدیگر مرور می کنیم.

بازیابی ایمیل از دست رفته

برخی از کاربران هنگام حذف شدن ایمیل های خود تصور می کنند آنها برای همیشه از بین رفته و دیگر نمی توان به آنها دسترسی داشت. حذف ایمیل های مهم ممکن است حتی این کاربران را با دستپاچگی و آشفتگی خاطر همراه کند. جالب است بدانید، یکی از خدمات مرکز بازیابی اطلاعات، بازیابی ایمیل های از دست رفته می باشد. ایمیل ها چون از طریق اینترنت دریافت و ارسال می شوند، محل ذخیره سازی مشخص و البته متفاوتی از فایل های دیگر مانند عکس و فیلم دارند.

متخصصان مرکز سخت افزار ایران، با شناخت دقیقی که از این نوع فایل ها و نحوه بازیابی آنها دارند، می توانند ایمیل های شما را ریکاوری کنند. البته توجه داشته باشید موفقیت ریکاوری اطلاعات به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله اینکه پس از حذف اطلاعات توسط شما، نباید فایل جدیدی را ذخیره کنید. این موضوع میزان موفقیت بازیابی فایل های از دست رفته را به شدت کاهش می دهد.

بازیابی پیام های پاک شده

بازیابی پیام ها نیز همانند ریکاوری ایمیل امکان پذیر بوده و با توجه به حافظه دستگاه مورد نظر، این امر توسط تکنسین فنی مرکز سخت افزار ایران انجام می شود. اگر پیام ها روی گوشی اندروید بوده و حذف شده باشند، امکان ریکاوری آنها وجود داشته و می توان به روش های مختلف این کار را انجام داد. البته در این شرایط نیز روت شدن و روت نشدن گوشی در نوع ریکاوری آن تأثیرگذار بوده و نحوه ریکاوری آنها متفاوت می باشد.

در صورتی که دستگاه شما روت نشده باشد، برای ریکاوری پیام حذف شده، به هیچ عنوان روی دستگاه اطلاعات جدیدی ذخیره نکنید. همچنین در اولین فرصت برای بازیابی اقدام کنید و نگذارید مدت زیادی از زمان حذف شدن پیام تا ریکاوری آن سپری شود. برای بازیابی فایل های پاک شده گوشی روت شده نیز باید از ذخیره اطلاعات جدید خودداری کرد.

بازیابی فیلم و عکس از دست رفته

شاید مهمترین چیزی که ما در ریکاوری اطلاعات به دنبال آن هستیم، بازیابی عکس و فیلم های از دست رفته باشد. همه ما فیلم و عکس های شخصی و خانوادگی در گوشی، کامپیوتر یا حافظه دوربینمان داریم. این فایل ها ممکن است یادآور خاطرات گذشته ما بوده و یا اینکه وجود آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد. حذف شدن عکس ها و فیلم ها را می توان یکی از فجایعی دانست که برای کاربران بسیار ناراحت کننده و غم انگیز است. اما خوشبختانه با ابزار و تجهیزات پیشرفته، ریکاوری فایل های پاک شده امکان پذیر شده است.

ما به شما توصیه می کنیم در صورت پاک شدن فایل هایتان تا حد امکان سعی کنید شخصاً اقدام به بازیابی فایل های از دست رفته نکنید. ریکاوری فیلم امری تخصصی بوده و تنها در شرایط خاصی امکان بازیابی دارد. اقدام شما برای بازیابی ممکن است موفقیت ریکاوری فیلم را برای همیشه منتفی کند چراکه برخی از مموری ها تنها یک بار قابلیت عملیات بازیابی دارند.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.