جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

بازیابی اطلاعات هارد با pc3000

یکی از مشکلات نه چندان رایج پیش آمده برای هاردها، چه هاردهای اینترنال و چه هاردهای اکسترنال، از دست رفتن اطلاعات است. از دست رفتن اطلاعات ممکن است به علل مختلفی چون آسیب هد یا برد هارد دیسک، ویروسی شدن سیستم، حذف تصادفی اطلاعات، ضربه خوردن هارد، قرار گرفتن هارد در یک محیط مغناطیسی و مواردی از این دست اتفاق بیفتد.

از دست رفتن اطلاعات به ویژه در شرایطی که کاربر اطلاعات مهمی را در هارد خود ذخیره کرده باشد، بسیار ناراحت‌کننده و دردسرساز خواهد بود. مطالعه مقاله بازیابی فایل های پاک شده از هارد اکسترنال به شما پیشنهاد میشود.صرف نظر از علتی که سبب حذف اطلاعات شده است، واکنش کاربر پس از این اتفاق در بازیابی اطلاعات از دست رفته بسیار مهم خواهد بود. (در بخش‌های آتی به بهترین واکنش ممکن در زمان از دست رفتن اطلاعات بیشتر خواهیم پرداخت).

در حال حاضر بهترین روش برای ریکاوری داده‌ها، بازیابی اطلاعات هارد با pc3000 است. همانگونه که می دانید PC3000 قدرتمندترین سیستم سخت‌افزاری- نرم‌افزاری است که توانایی بازیابی اطلاعات از انواع هارد دیسک و تعمیر هارد در انواع برند و مدل ها را دارد.

بازگرداندن اطلاعات هارد با pc3000

دستگاه بازیابی اطلاعات pc3000 چیست و چگونه کار می کند؟

دستگاه بازیابی pc3000 یک ابزار بسیار قدرتمند و حرفه ای در بازیابی اطلاعات است. این دستگاه قدرتمند محصول شرکت  Ace Lab کشور روسیه می باشد و بسیار گران است.

این دستگاه دارای دو بخش نرم افزاری و سخت افزاری می باشد که با یکدیگر مرتبط هستند. در اینجا دو بخش نرم افزاری و سخت افزاری را شرح داده ونحوه عملکرد هر یک را بررسی می کنیم.

بخش سخت افزاری pc3000

بخش سخت افزاری pc3000 یک کنترلر با پورت های SATA و IDE و SAS  است. امکان اتصال انواع هارد به این کنترلر وجود دارد. این کنترلر دارای یک مدار بسیار پیشرفته می باشد که ولتاژهای ورودی و خروجی بُرد هارد دیسک ها را نترل میکند و در صورت هرگونه مشکل و خرابی یا اتصالی آن را گزارش می دهد.

بخش نرم افزاری pc3000

قسمت نرم افزاری نیز به دو بخش Utility جهت تعمیر و Data Extractor جهت بازیابی اطلاعات تقسیم می شود.

 

بخش  Utility:

هارد دیسک ها با برند های متفاوت ساختار متفاوتی نیز دارند. در بخش Utility امکان دسترسی به بخش نرم افزاری و میان افزاری هارد وجود دارد. کار با این بخش نیاز به آموزش و دانش عمیق دارد.

اگر برای اولین بار وارد محیط Utility نرم افزار پی سی سه هزار میشوید با کلی گزینه عجیب و نا آشنا روبرو خواهید شد که به هیچ عنوان بدون داشتن دانش قبلی در این محیط نمیتوانید کاری از پیش ببرید و تلاش برای کلنجار رفتن با این بخش فقط خرابی بیشتری به بار می آورد.

برگرداندن اطلاعات هارد با pc3000

بخش Data Extractor:

در این بخش از برنامه pc3000 با موارد بازیابی اطلاعات یا لاجیکال هارد سرو کار داریم. طراحی این قسمت یه گونه ای است که به جز آسیب های سخت افزاری هر نوع آسیب نرم افزاری  و لاجیکال قابل بررسی بوده و دسترسی به اطلاعات را امکان پذیر می کند. استفاده از این بخش نیز نیاز به داشتن دانش قبلی دارد.

برگرداندن اطلاعات هارد

در چه شرایطی امکان بازیابی اطلاعات هارد با pc3000 وجود دارد؟

در بسیاری از اشکالات پیش آمده برای هارد، نظیر ایرادات نرم افزاری (مواردی چون دیتکت نشدن، بدسکتوری، مشکلات ماژولی و مواردی از این دست) امکان بازیابی اطلاعات هارد با pc3000 وجود دارد. در شرایطی که اشکالات ایجاد شده در هارد مواردی نظیر شکستگی هد، سوختن موتور و یا سوختن هد را شامل شود، تنها راه چاره تعویض و جراحی هارد است.

در صورت خرابی هارد، بدسکتوری هارد، دیتکت نشدن، هنگ کردن دستگاه، کند بودن هارد و مواردی از این دست، بهترین راهکار پیش‌رو بازیابی اطلاعات هارد با pc3000 است.بد نیست بدانید که pc3000 قدرتمند‌ترین سخت افزار- نرم افزار حال حاضر است که امکان بازیابی اطلاعات را در صورت استفاده صحیح- برای کاربر فراهم می سازد.

استفاده از نمونه های چینی این دستگاه، به هیچ‌‌وجه توصیه نمی شود زیرا تنها هدر دهنده زمان و سرمایه فرد خواهند بود. دستگاه pc3000 بهترین، قویترین و قدرتمندترین دستگاه نرم افزاری و سخت افزار برای ریکاوری، بازیابی، بازگردانی، برگرداندن اطلاعات پارتیشن و درایو هارد در جهان است.

شانس بازیابی اطلاعات هارد با pc3000 را افزایش دهید

واقعیت آن است که شانس بازیابی اطلاعات در بسیاری از شرایط وابسته به شکل واکنش کاربر به جریان از دست رفتن اطلاعات است. از این رو توصیه می‌شود به عنوان یک کاربر، از بهترین واکنش ممکن درزمان از دست رفتن اطلاعات آگاه باشید. آگاهی از این موارد شانس بازیابی اطلاعات هارد با pc3000 را نیز افزایش می‌دهد. در این بخش به برخی از نکات مهم در ارتباط با این موضوع اشاره خواهد شد. نکته نخست آن است که می‌بایست از جستجو‌ی فایل‌ها خودداری کنید و مکرراً فایل ها را باز نکنید.

دیگر آنکه هیچ‌گونه نرم افزاری بر روی دستگاه نصب نکنید و از بازیابی اطلاعات با نرم افزارهای موجود نرم افزارهای ارائه شده در فضای اینترنت- خودداری کنید. مورد دیگر آن است که تحت هیچ شرایطی هارد خود را فرمت نکنید. حتی اگر پیشنهاد فرمت کردن هارد از سوی سیستم به شما داده شود. علاوه بر این اسکن و چک نکنید. از راه اندازی نرم افزار های خودکار مانند Scandisk و Chkdisk بشدت خودداری نمایید.

موارد دیگری که توصیه به رعایت آنها می‌شود شامل این موارد هستند: یک آنکه نرم افزار کاربردی نصب نکنید. دو آنکه دیفرگ نکنید. سوم آنکه بوسیله ویروس کش ها اسکن نکنید و در نهایت داده ها را جا به جا نکنید و از سیستم خود استفاده نکنید.

به طور کلی می‌توان گفت در زمان از دست رفتن اطلاعات، بهترین کار خاموش کردن سیستم و کار نکردن با آن تا زمانی است که دستگاه به مراکز بازیابی اطلاعات تحویل داده شود. توجه به این نکته شانس بازیابی اطلاعات هارد با pc3000 را به شدت بالا می‌برد.

4/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

16 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • محمد هادیان
  ژوئن 13, 2020 7:07 ب.ظ

  با سلام هاردم در اثر اتصال کابل هنگام انتقال اطلاعات اتصالی کرد و بردش سوخت بردم پیش تعمیرکار برد را تعویض کرد و اطلاعاتم را فرمت کرد و برد را هم گم کرده پیداش نکرد الان میخاستم ببینم میشه با برد مشابه یا هارد مشابه اطلاعاتم را بازیابی کرد چون خیلی اطلاعات مهم دارم

  پاسخ
  • خانه ریکاوری
   ژوئن 28, 2020 6:55 ق.ظ

   سلام دوست گرامی . آی سی رام روی برده و هر هارد رام مخصوص به خودشو داره و وقتی رامشون نباشه کاریش نمیشه کرد. ولی بازم باید دستگاه رو ببینیم بعضی از هاردارو میشه رامشونو ساخت

   پاسخ
 • سید احمد مدارایی
  سپتامبر 10, 2021 1:07 ب.ظ

  سلام چطور باید یه هارد رو به دست شما برسونم
  شما خودتون این کار بازیابی رو انجام میدید
  محل و مکان دقیق شما کجاست
  و آیا رسید تحویل دارید ؟ آنلاین یا دستی ؟

  پاسخ
 • سلام هارد اکسترنال که پسوردس داشته و فرمت شده اطلاعات ش بالا میاد،هیچی کپی نشده روش

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر
  یه هارد داشتم که بیت لاکر روش بوده وفرمت شده
  امکان بازیابی اطلاعات هست؟

  پاسخ
  • درو د بر شما دوست عزیز
   در رابطه با دستگاه هایی که دچار ارور بیت لاکر شده اند امکان بازیابی اطلاعات بین 15 الی 10 درصد بوده و نیاز به بررسی تخصصی دارد. لطفا جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های اعلام شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 • حمید صحرایی
  جولای 18, 2023 8:19 ق.ظ

  سلام شعبه مشهد هم از pc3000واسه ریکاوری استفاده میکنن یا نه،چون کار خیلی حرفه ای میخوام، و اینکه هارد اکسترنال دارم که تیک تیک صدا میداد،و ۲۵ درصد سلامتی داشت،بعد از تعمیر هم صداش قطع شد، هم درصد سالمیش ۱۰۰ درصد شد ، حالا بعد از حدود یکسال گاهی اوقات یه تیکی صدا میده، چون اطلاعات مجلس عروسی روش دارم ، بدم تعمیر درست میشه یا نه باز دوباره همینجوری میشه؟و اینکه چندباری هارد رو خودم با نرم افزار ریکاوری کردم آیا ریکاوری تو کار هارد تاثیر داره ؟ممنون

  پاسخ
  • درود بر شما دوست عزیز
   لطفا جهت دریافت اگاهی از نحوه ارائه خدمات واحد بازیابی اطلاعات شعبه مشهد با شماره های اعلام شده در سایت تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 • سلام و درود …
  بنده یک هارد اینترنال 2.5 اینچی داشتم برای لپ تاپ یک مدت به شدت کند شد و بعدش هم کلا قفل کرد و هیچ اطلاعاتی رو باز نکرد …
  راستش پروژه های مهمی دارم … وقتی هارد رو بیرون آوردم و به ساتای pc متصل کردم متوجه شدم که head تکون میخوره و فعالیت داره اما لرزش و جنبش اسپیندل رو احساس نکردم … آیا راهی هست برای ترمیم کردن این هارد ؟ اطلاعات مهمی دارم روش …

  پاسخ
 • موسی نوشادی
  سپتامبر 5, 2023 9:44 ب.ظ

  با سلام
  آیا اطلاعات مینی دی و ی دی ری رایت بل دوربین فیلم برداری پاناسونیک که فینالیست نشده می توانید باز یابی کرد

  پاسخ
 • سلام من هارد لپ تاپم روش اطلاعات خیلی مهمی داشتم. پسووردامو فراموش کردم. روی هارد لپ تاپم بوده ولی از اون زمان ۲ بار هاردم فرمت شده ولی زیاد از هاردم استفاده نشده هر دوبار اطلاعات کمی روش ریختم و دیگه روشن نشده. میخواستم بدونم بعد ۲بار فرمت شانسی برای ریکاوری اون عکس هست؟ فایلی که لازمش دارم یک عکسه فقط.حجم خیلی کمی داشته. و اینکه اگه هزینه بیشتری کنم تاًًًثیری داره. یعنی توی پروسه ریکاوری اگه زمان بیشتری بزارین با هزینه بیشتر شانس برگشت بیشتر میشه؟

  پاسخ
 • سلام من هاردم کار می‌کنه اما هد سوخته ب نظرت اطلاعات بازیابی بشه؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز
   باید هارد بررسی شود اما در کل اگر هد آسیب دیده باشد قابل بازیابی نیست.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.