اشتراک گذاری

بازیابی اطلاعات هارد با pc3000

یکی از مشکلات نه چندان رایج پیش آمده برای هاردها، چه هاردهای اینترنال و چه هاردهای اکسترنال، از دست رفتن اطلاعات است. از دست رفتن اطلاعات ممکن است به علل مختلفی چون آسیب هد یا برد هارد دیسک، ویروسی شدن سیستم، حذف تصادفی اطلاعات، ضربه خوردن هارد، قرار گرفتن هارد در یک محیط مغناطیسی و مواردی از این دست اتفاق بیفتد. از دست رفتن اطلاعات به ویژه در شرایطی که کاربر اطلاعات مهمی را در هارد خود ذخیره کرده باشد، بسیار ناراحت‌کننده و دردسرساز خواهد بود.

صرف نظر از علتی که سبب حذف اطلاعات شده است، واکنش کاربر پس از این اتفاق در بازیابی اطلاعات از دست رفته بسیار مهم خواهد بود. (در بخش‌های آتی به بهترین واکنش ممکن در زمان از دست رفتن اطلاعات بیشتر خواهیم پرداخت). در حال حاضر بهترین روش برای ریکاوری داده‌ها، بازیابی اطلاعات هارد با pc3000 است. همانگونه که می دانید PC3000 قدرتمندترین سیستم سخت‌افزاری- نرم‌افزاری است که توانایی بازیابی اطلاعات از انواع هارد دیسک و تعمیر انواع برند و مدل هارد دیسک را دارد.

در چه شرایطی امکان بازیابی اطلاعات هارد با pc3000 وجود دارد؟

در بسیاری از اشکالات پیش آمده برای هارد، نظیر ایرادات نرم افزاری (مواردی چون دیتکت نشدن، بدسکتوری، مشکلات ماژولی و مواردی از این دست) امکان بازیابی اطلاعات هارد با pc3000 وجود دارد. در شرایطی که اشکالات ایجاد شده در هارد مواردی نظیر شکستگی هد، سوختن موتور و یا سوختن هد را شامل شود، تنها راه چاره تعویض و جراحی هارد است. در صورت خرابی هارد، بدسکتوری هارد، دیتکت نشدن، هنگ کردن دستگاه، کند بودن هارد و مواردی از این دست، بهترین راهکار پیش‌رو بازیابی اطلاعات هارد با pc3000 است.

بد نیست بدانید که pc3000 قدرتمند‌ترین سخت افزار- نرم افزار حال حاضر است که امکان بازیابی اطلاعات را – در صورت استفاده صحیح- برای کاربر فراهم می سازد. استفاده از نمونه های چینی این دستگاه، به هیچ‌‌وجه توصیه نمی شود زیرا تنها هدر دهنده زمان و سرمایه فرد خواهند بود. دستگاه pc3000 بهترین، قویترین و قدرتمندترین دستگاه نرم افزاری و سخت افزار برای ریکاوری، بازیابی، بازگردانی، برگرداندن اطلاعات پارتیشن و درایو هارد در جهان است.

شانس بازیابی اطلاعات هارد با pc3000 را افزایش دهید

واقعیت آن است که شانس بازیابی اطلاعات در بسیاری از شرایط وابسته به شکل واکنش کاربر به جریان از دست رفتن اطلاعات است. از این رو توصیه می‌شود به عنوان یک کاربر، از بهترین واکنش ممکن درزمان از دست رفتن اطلاعات آگاه باشید. آگاهی از این موارد شانس بازیابی اطلاعات هارد با pc3000 را نیز افزایش می‌دهد. در این بخش به برخی از نکات مهم در ارتباط با این موضوع اشاره خواهد شد. نکته نخست آن است که می‌بایست از جستجو‌ی فایل‌ها خودداری کنید و مکرراً فایل ها را باز نکنید.

دیگر آنکه هیچ‌گونه نرم افزاری بر روی دستگاه نصب نکنید و از بازیابی اطلاعات با نرم افزارهای موجود –نرم افزارهای ارائه شده در فضای اینترنت- خودداری کنید. مورد دیگر آن است که تحت هیچ شرایطی هارد خود را فرمت نکنید. حتی اگر پیشنهاد فرمت کردن هارد از سوی سیستم به شما داده شود. علاوه بر این اسکن و چک نکنید. از راه اندازی نرم افزار های خودکار مانند Scandisk و Chkdisk بشدت خودداری نمایید.

موارد دیگری که توصیه به رعایت آنها می‌شود شامل این موارد هستند: یک آنکه نرم افزار کاربردی نصب نکنید. دو آنکه دیفرگ نکنید. سوم آنکه بوسیله ویروس کش ها اسکن نکنید و در نهایت داده ها را جا به جا نکنید و از سیستم خود استفاده نکنید. به طور کلی می‌توان گفت در زمان از دست رفتن اطلاعات، بهترین کار خاموش کردن سیستم و کار نکردن با آن تا زمانی است که دستگاه به مراکز بازیابی اطلاعات تحویل داده شود. توجه به این نکته شانس بازیابی اطلاعات هارد با pc3000 را به شدت بالا می‌برد.

هزینه بازیابی اطلاعات هارد

هزینه بازیابی اطلاعات با توجه به نوع سرویس مورد نیاز و سطح خرابی پیش آمده متفاوت است. برای مثال هزینه بازیابی اطلاعات در هاردهای سوخته و دارای مشکل بدسکتوری بسیار بالاتر از هاردهای سالم است.

بدسکتوری بالا و هنگ کردن هارد، ایرادات ماژولی و دیتکت نشدن هارد، ریکاوری هارد فرمت یا حذف و دیلت شده، ریکاوری هارد صدادار، بازیابی اطلاعات هارد ضربه خورده، ضرورت جراحی هارد، تعمیر یا تعویض برد هارد سوخته، کند بودن و گیر کردن هارد اکسترنال و … برخی از مواردی هستند که کار بازیابی اطلاعات را دشوارتر و به تبع آن هزینه بازیابی اطلاعات را بیشتر می سازند.

نکته دیگر آنکه تخصص و توانایی مرکزی که جهت بازیابی اطلاعات به آن مراجعه می شود نیز تأثیر شایانی در بالا یا پایین بودن هزینه بازیابی اطلاعات دارد. برای مثال هزینه بازیابی اطلاعات هارد با pc3000 در قیاس با بازیابی اطلاعات با دستگاه های ایمیج گیر چینی بسیار متفاوت خواهد بود.

4/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

4 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • محمد هادیان
  ژوئن 13, 2020 7:07 ب.ظ

  با سلام هاردم در اثر اتصال کابل هنگام انتقال اطلاعات اتصالی کرد و بردش سوخت بردم پیش تعمیرکار برد را تعویض کرد و اطلاعاتم را فرمت کرد و برد را هم گم کرده پیداش نکرد الان میخاستم ببینم میشه با برد مشابه یا هارد مشابه اطلاعاتم را بازیابی کرد چون خیلی اطلاعات مهم دارم

  پاسخ
  • خانه ریکاوری
   ژوئن 28, 2020 6:55 ق.ظ

   سلام دوست گرامی . آی سی رام روی برده و هر هارد رام مخصوص به خودشو داره و وقتی رامشون نباشه کاریش نمیشه کرد. ولی بازم باید دستگاه رو ببینیم بعضی از هاردارو میشه رامشونو ساخت

   پاسخ
 • سید احمد مدارایی
  سپتامبر 10, 2021 1:07 ب.ظ

  سلام چطور باید یه هارد رو به دست شما برسونم
  شما خودتون این کار بازیابی رو انجام میدید
  محل و مکان دقیق شما کجاست
  و آیا رسید تحویل دارید ؟ آنلاین یا دستی ؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.