جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

جراحی هارد

جراحی هارد زمانی از سوی کارشناسان تعمیرات هارد توصیه می‌شود که برخی اشکالات فیزیکی سخت در هارد مشاهده شود. برای مثال زمانی که هد، موتور، مدیا یا سیلندر هارد بر اثر ضربه یا نوسان برق آسیب دیده باشد، چنین هاردی دیگر ارزش تعمیر کردن ندارد و تنها راه حل باقی مانده جهت بازیابی کیفیت آن، جراحی است.

در جراحی هارد، نیاز به یک هارد کاملاً مشابه است تا پس از جابجایی قطعات آسیب دیده و موردنیاز، کیفیت اولیه هارد و اطلاعات آن بازیابی گردد. از مهمترین نشانه های وجود خرابی در هارد دیسک میتوان به بروز صداهای غیر عادی نظیر تق تق اشاره کرد. در بعضی از مواقع هم این خرابی، نشانه ای ندارد.

خدمات مرتبط با جراحی و ریکاوری هارد، نیاز به طی فرآیندهایی خاص دارند که برخی از آنها عبارتند از: تست دقیق هارد دیسک پیش از جراحی و تعویض هد هارد، اعلام دقیق وضعیت هارد دیسک به مشتری، کسب اجازه از مشتری، تست هارد در کلین روم، تست و بررسی مجدد برد هارد دیسک، ضبط و ذخیره منبع فایل های هارد دیسک بیمار و معیوب (بکاپ گیری)، انتقال هارد دیسک معیوب به کلین روم و در نهایت جراحی هارد دیسک. در بخش‌های آتی اطلاعات بیشتری در ارتباط با این سرویس در اختیار شما کاربران گرامی قرار داده می‌شود.

جراحی هارد

جراحی هارد به چه معناست؟

اگر جزو آندسته از کاربرانی هستید که به دلیل بروز اشکال در هارد مورد استفاده‌تان به یکی از مراکز تعمیرات هارد مراجعه کرده‌اید و با این پاسخ از سوی کارشناسان تعمیر هارد مواجه شده‌اید که هارد شما نیاز به جراحی دارد، احتمالاً کنجکاو باشید که بدانید جراحی هارد به چه معناست.

جراحی هارد در واقع به معنای تعویض قطعات سخت و مکانیکی هارد است. استفاده از لفظ جراحی در این باره به دلیل آن است که که عملیات مرتبط با این کار می بایست در یک محیط کاملاً پاک و خالی از هرگونه گردوغبار انجام پذیرد؛ محیطی شبیه به اتاق های جراحی. (متخصصان این حوزه از آن با لفظ کلین روم (به معنای اتاق تمیز) یاد می کنند).

بد نیست بدانید که حساسیت بالای قطعات هارد دیسک هیچگونه ناخالصی و گردوغباری را بر نمی‌تابد و در صورت تماس با هر گونه گردوخاک، اگر چه بسیار اندک، به شدت آسیب می پذیرد. بنابراین عملیات مرتبط با تعمیر و تعویض قطعات این بخش از دستگاه می بایست در محیطی کاملاً پاک انجام شود تا هیچ گونه ریز گردی بر سطح پلتر ننشیند.

در صورتی که باز کردن هارد در محیطی خارج از کلین روم انجام شود، احتمال زیادی وجود دارد که قطعات این دستگاه آسیب دیده و اطلاعات هارد برای همیشه از بین بروند. از همین رو توصیه می‌شود برای دریافت سرویس‌های تخصصی مرتبط با جراحی هارد، صرفاً به مراکز مجهز و پیشرفته این کار مراجعه نمایید.

تجهیزات جراحی هارد

تأکید مکرر بر مراجعه به مراکز پیشرفته بازیابی اطلاعات و جراحی هارد از آن روست که در این مراکز، از تجهیزات پیشرفته این کار یعنی جراحی و تعمیر هارد استفاده می‌شود. برای مثال در مرکز تعمیرات هارد از ابزار تخصصی این کار، یعنی تجهیزات ارائه شده از سوی شرکت سرجری استفاده می‌شود.

این ابزار جزو ابزار پیشرفته و روز دنیا جهت جراحی می‌باشند. این در حالی است که در دیگر مراکز از ابزار غیرتخصصی جهت جراحی و تعمیر هارد استفاده می‌شود که این موضوع گاهاً سبب آسیب همه جانبه به هارد و از دست رفتن اطلاعات شده است. در بخش زیر برخی از ابزار تخصصی موجود جهت تعمیر و جراحی هارد مورد اشاره قرار گرفته است.

 • Seagate FreePlay دارای 6 هد
 • ابزارهای تخصصی مخصوص برای هارد دیسک های وسترن دیجیتال 6 هد
 • ابزارهای مخصوص برای هارد دیسک های مکستور 4 هد 2 پلیت 1.4 mm
 • ابزارهای مخصوص برای هارد دیسک های هیتاچی 3.5 و 2.5 اینچی 2 / 3 / 4 / 6 / 8 / 10 هد
 • ابزارهای مخصوص برای هارد دیسک های لپ تاپی فوجیتسو 4 هد
 • ابزار تعویض پلیتر هارد دیسک های لپ تاپی و پی سی اینترنال اکسترنال 2.5 و 3.5 اینچی
 • ابزار تعویض هد هارد دیسک های 1 تا 10 هد
 • ابزارهای مخصوص مدل هارد دیسک های 1.8 mm سیگیت دارای 6 هد
 • ابزارهای تخصصی و مخصوص برای هارد دیسک های سیگیت مدل 7200.77 و 7200.12 دارای 4 / 6 / 8 هد
 • ابزار های تخصصی و مخصوص هارد دیسک های لپ تاپی
 • ابزارهای مخصوص هارد دیسک های لپ تاپی سامسونگ سیگیت 0.75 mm پلیتر

مرکز تخصصی تعمیرات هارد

سرویس‌های ارائه شده در مرکز تخصصی تعمیرات هارد منحصر به موردی خاص نیست و کلیه تعمیرات مرتبط با هارد نظیر تعمیر مشکل عدم شناسایی هارد دیسک، تعمیر هارد ضربه خورده و آسیب‌دیده، تعمیر هارد با خرابی Read از جمله رید، تعمیر هارد دیسک با وجود بدسکتور، تعمیر هارد با پیغام فرمت دیسک، ریکاوری اطلاعات پاک شده انواع هارد، تعمیر هارد با برد سوخته، تعمیرات هارد با مشکل کند بودن عملکرد، تعمیرات هارد با مشکل فرم ویر بر اثر دستکاری و مواردی از این دست را شامل می‌گردد.

سایر خدمات ارائه شده در مرکز تخصصی تعمیرات هارد عبارت است از: ریکاوری اطلاعات هارد در صورت عدم نمایش درست گنجایش آن، بازیابی اطلاعات هارد پس از format شدن پارتیشن، جراحی هارد، ریکاوری اطلاعات هارد پس از پارتیشن بندی مجدد، ریکاوری اطلاعات هارد خارجی در پاک شدن پارتیشن، ریکاوری اطلاعات هارد در پاک شدن پوشه یا فایل، بازگردانی اطلاعات هارددیسک در نوسانات برق و مشکلات سخت‌افزاری و … .

هزینه جراحی هارد 

هزینه جراحی هارد متغیر بوده و باید در ابتدا هارد توسط تیم تعمیرات هارد در مرکز بازیابی اطلاعات باز شده و بعد از بررسی با توجه به میزان آسیب دیدگی و نوع خرابی قیمت جراحی هارد به کاربر اعلام می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره مندرج در سایت با همکاران ما در واحد پشتیبانی تماس بگیرید.

2.5/5 (2 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.