اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

تعمیر هد هارد به صورت تخصصی

مطمئناً بارها و بارها این جمله را شنیده‌اید که هارد یک قطعه الکترومکانیکی است یعنی قطعات داخلی آن حرکت می‌کنند. به همین دلیل باید خیلی مراقب کامپیوتر یا لپ تاپ خود باشید تا هیچ‌گونه ضربه‌ای به آن‌‌ها وارد نشود؛ درواقع الکترومکانیکی بودن هارد موجب می‌شود که هنگام وارد شدن ضربه به آن قطعات داخلی هارد که در حال حرکت هستند، آسیب ببینند و از همه مهم‌تر اطلاعات هارد به خطر بیافتند. یکی از قطعات داخلی هارد که همیشه در حال حرکت است و بیشتر در معرض آسیب‌دیدگی قرار دارد، هد هارد می‌باشد. اگر دوست دارید با هد هارد و تخصصی‌ترین مرکز تعمیر هد هارد آشنا شوید در ادامه این مطلب با ما باشید

تعمیر هد هارد به صورت تخصصی

هد هارد چیست و چه نقشی در هارد دیسک دارد؟

هارد از قطعات زیادی تشکیل شده است که یکی از مهم‌ترین آن‌ها هد هارد می‌باشد چراکه وظیفه خواندن و نوشتن اطلاعات بر روی هارد دیسک را برعهده دارد. بازوی حرکتی هارد روی دیسک گردان که به آن پلتر هم می‌گویند حرکت می‌کند که روی نوک بازوی حرکتی، دو عدد هد قرار گرفته است که برای خواندن و نوشتن اطلاعات بر روی هارد دیسک مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته هد هارد به گونه‌ای طراحی شده‌ است که تماس فیزیکی با پلتر یا دیسک گردان هارد نداشته باشد از این‌رو اطلاعات را به صورت مغناطیسی بر روی هارد می‌خواند و می‌نویسد.

از کجا بفهمیم هد هارد خراب شده است؟

تشخیص خرابی هد هارد نیاز به تخصص بالایی دارد اما گاهی اوقات خرابی هد هارد موجب می‌شود تا هد با دیسک گردان یا پلتر برخورد کرده و بر روی آن خط بیاندازد که متاسفانه در این حالت قابلیت ریکاوری اطلاعات وجود ندارد. درصورتی که هد روی پلاتر خط بیاندازد، صداهایی مانند خش خش، بوق یا هر صدای عجیب دیگری از هارد شنیده می‌شود که در این صورت به شما پیشنهاد می‌کنیم که سریعاً هارد را خاموش کرده و آن را به مرکز بازیابی اطلاعات جهت تعمیرات تخصصی بسپارید. تکنسین‌های مرکز بازیابی اطلاعات با عیب‌یابی دقیق هارد دیسک، درصورتی که امکان بازیابی اطلاعات آن وجود داشته باشد به صورت تخصصی به بازیابی اطلاعات هارد می‌پردازند و سپس پروسه تعمیر هد هارد را با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته‌ای آغاز می‌کنند.

چه دلایلی موجب خرابی هد هارد می‌شود؟

  • استفاده از هارد برای مدت زمان طولانی
  • وارد شدن ضربه به هارد هنگام کار یا تکان دادن آن
  • خرابی بازوی نگهدارنده هارد به دلیل وارد شدن ضربه به هارد
  • نوسان جریان برق

تعمیر هد هارد در نمایندگی تعمیرات هارد

مرکز بازیابی اطلاعات به عنوان بزرگترین و تخصصی‌ترین مرکز بازیابی و تعمیرات انواع هارد از دو بخش بزرگ شامل: بخش نرم‌افزاری و بخش سخت‌افزاری هارد تشکیل شده است. تکنسین‌های بخش نرم‌افزاری مرکز بازیابی اطلاعات از تخصص و مهارت بالایی در زمینه رفع اختلالات نرم‌افزاری هارد برخوردارند و تکنسین‌های بخش سخت‌افزاری مرکز بازیابی اطلاعات نیز در زمینه تعمیرات سخت‌افزاری هارد از مهارت بالایی برخوردار هستند.

بنابراین هارد معیوبی که به مرکز بازیابی اطلاعات تحویل داده می‌شود، متناسب با نوع مشکل سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری که دارد به یکی از بخش‌های نمایندگی تعمیرات هارد تحویل داده می‌شود. تعمیر هد هارد توسط کارشناسان بخش سخت‌افزار نمایندگی تعمیرات هارد انجام می‌شود به گونه‌ای که تکنسین‌های این بخش با عیب‌یابی دقیق هد هارد، پروسه تعمیرات تخصصی آن را آغاز کرده و درنهایت جهت اطمینان از رفع مشکل آن، هارد را مورد تست و بررسی قرار می‌دهند.

تعویض هد هارد در تخصصی‌ترین مرکز تعمیرات هارد

گاهی اوقات کارشناسان نمایندگی تعمیر هارد پس از عیب‌یابی دقیق هارد دیسک متوجه می‌شوند که به دلیل میزان آسیب‌دیدگی زیاد هد هارد، امکان تعمیر هد هارد دیسک وجود ندارد؛ از این‌رو تکنسین‌های مرکز بازیابی اطلاعات مجبور می‌شوند هد هارد را تعویض کنند. پروسه تعویض هد هارد نیز به صورت کاملا تخصصی و حرفه‌ای توسط کارشناسان متخصص نمایندگی تعمیرات هارد انجام می‌شود.

بزرگترین مرکز تعمیرات انواع هارد اینترنال و اکسترنال

بزرگترین مرکز تعمیرات انواع هارد اینترنال و اکسترنال، مرکز بازیابی اطلاعات می‌باشد که از نیروها و تکنسین‌های ارشد تعمیرات هارد برخوردار است. تکنسین‌های نمایندگی تعمیر هارد با استفاده از بهترین و پیشرفته‌ترین تجهیزات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری پروسه عیب‌یابی و تعمیرات هارد اینترنال و اکسترنال را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهند. بنابراین می‌توانید بازیابی اطلاعات و تعمیرات انواع هارد را با خیال راحت به نمایندگی تخصصی تعمیرات هارد بسپارید.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

2 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

  • سلام وقتتون بخیر. ببخشید من هاردم رو به یک مرکز بازیابی فرستادم. گفتن هدش خراب شده و چون هارد مشابه نیست نمیشه کاریش کرد. اگر برای کارشناسان شما بفرستم امکان تعمیر وجود داره. این اطلاعات برام ارزش زیادی داره

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.