اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email
  • خانه
  • آموزش
  • آموزش بازیابی اطلاعات لپ تاپ بعد از نصب دوباره ویندوز

آموزش بازیابی اطلاعات لپ تاپ بعد از نصب دوباره ویندوز

بازیابی اطلاعات لپ تاپ بعد از نصب دوباره ویندوز

تعویض ویندوز یکی از موضوعات مهمی است که کاربران عادی باید با آن آشنا باشند. این پروسه ممکن است بنابردلایل بسیاری ضرورت یابد. تعویض ویندوز کار چندان سختی نیست. پس از تعویض ویندوز نیز یک سری اقداماتی وجود دارد که جهت استفاده ی دوباره از لپ تاپ باید مورد توجه قرار گیرند. بازیابی اطلاعات لپ تاپ مرحله ی مهمی از فرآیند تعویض ویندوز است. هنگام عوض کردن ویندوز لپ تاپ یا کامپیوترهای رومیزی، دیتاها و فایل های موجود در درایو C سیستم حذف می شوند. برای رویارویی با این اتفاق روش های زیادی وجود دارد. در این مقاله قصد داریم نحوه ی بازیابی اطلاعات لپ تاپ بعد از نصب دوباره ویندوز را به طور کامل شرح دهیم.

بکاپ گیری و ریکاوری اطلاعات لپ تاپ بعد از نصب دوباره ویندوز

ساده ترین راه بازیابی اطلاعات لپ تاپ بعد از نصب دوباره ویندوز، استفاده از روش بکاپ گیری است. این کار را باید پیش از پروسه ی عوض کردن ویندوز انجام دهید. البته همواره تهیه ی بکاپ می تواند شما را در مسیر حفظ دیتاهای مهم و کاربردی لپ تاپ یاری کند. در ویندوز 10 باید توسط نرم افزار جداگانه ای به اسم EaseUS Todo Backup Free  مراحل بکاپ گرفتن از اطلاعات لپ تاپ را شکل دهید. صفحه اصلی این برنامه گزینه های کاربردی زیادی مانند Disk/Partition Backup, File Backup, System Backup, Smart Backup, Mail Backup, Clone, Create Emergency Disk, System Transfer, Browse to Recover, Tools دارد. با استفاده از این قابلیت ها به راحتی بکاپ تهیه کنید و پس از تعویض ویندوز دیتاهای خود را به سیستم منتقل سازید. پیشنهاد می کنیم مطلب آموزش بکاپ گرفتن در ویندوز 10 را مطالعه کنید.

انتقال اطلاعات درایو C  به درایوهای دیگر

همان طور که اشاره شد، دیتاهای درایو C به طور کامل پس از تعویض ویندوز پاک خواهند شد. این بدان معناست که اطلاعات موجود در سایر درایوها دست نخورده باقی خواهند ماند. اگر حجم دیتاهای داخل درایو C چندان زیاد نیست، می توانید آن ها به سایر درایوها منتقل کنید. دقت کنید که تجمع حجم بالای اطلاعات در یک درایو ممکن است دردسرساز شود و فرآیند بوت شدن سیستم را با مشکل رو به رو کند. بنابراین برای بازیابی اطلاعات لپ تاپ بعد از نصب دوباره ویندوز، تنها زمانی درایوهای دیگر چاره ساز هستند که اطلاعات موجود در درایو C حجم بالایی نداشته باشد. البته بسیاری از اشخاص در درایو C تنها فایل های نرم افزاری را ذخیره می کنند و بدین ترتیب هیچ اطلاعات شخصی مهمی از بین نمی رود.

بازیابی اطلاعات لپ تاپ بعد از نصب دوباره ویندوز توسط نرم افزار

برای بازیابی اطلاعات لپ تاپ بعد از نصب دوباره ویندوز می توانید از نرم افزارهای مخصوص ریکاوری استفاده کنید. دقت کنید که برای استفاده از این نرم افزارها باید کاملا با محیط های سیستماتیک و فنی برنامه های ریکاوری اطلاعات آشنا باشید. کوچک ترین خطا دیتاهای شما را برای همیشه از بین خواهد برد. Aidfile Recovery Software یکی از برنامه های کاربردی برای ریکاوری اطلاعات لپ تاپ پس از نصب مجدد ویندوز است. این برنامه به راحتی از درایوهای EXFAT / FAT32 / NTFS  پشتیبانی می کند. با نصب و راه اندازی Aidfile Recovery Software بازیابی هر فایلی از چون موسیقی، ویدئو، فیلم، عکس و اسناد نوشتاری ممکن است.

بازیابی تخصصی اطلاعات از دست رفته پس از تعویض ویندوز

بازیابی اطلاعات در هر سیستمی که باشد نیازمند مهارت ویژه است. کاربر عادی می تواند با یک اشتباه جزیی تمامی دیتاهای موجود در دستگاه را از بین ببرد. در چنین شرایطی حتی تعمیرات تخصصی و کارشناسان مجرب نیز نمی تواند پروسه ی بازیابی اطلاعات را برای دستگاه شما انجام دهد. بنابراین اگر احساس می کنید بازیابی اطلاعات لپ تاپ بعد از نصب دوباره ویندوز برای شما مشکل است، دست از امتحان کردن نرم افزارهای ریکاوری بکشید. با حضور در مرکز بازیابی اطلاعات طی مدت زمان کوتاهی شاهد بازگردانی دیتاهای مورد نظر خود خواهید بود. کارشناسان ما با استفاده از تجهیزات پیشرفته ای چون دستگاه PC3000 بالاترین سطح کیفی از خدمات مرتبط با بازیابی اطلاعات لپ تاپ را عرضه می نمایند.

Rate this post
اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *