جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

ریکاوری فایل های پاک شده

برای ریکاوری فایل های پاک شده دو شیوه وجود دارد. یکی استفاده از نرم افزارهای بازیابی اطلاعات و دیگری بازیابی اطلاعات توسط تکنسین های مراکز ریکاوری می باشد. مرکز سخت افزار ایران به عنوان یکی از معتبرترین مراکز بازیابی اطلاعات، با استفاده از تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری، قادر است فایل های پاک شده از روی انواع حافظه به ویژه هارد دیسک را ریکاوری کند. اگرقصد ریکاوری فایل های پاک شده خود را دارید می توانید روی این مرکز حساب کرده و این کار را به تکنسین توانمند در این زمینه بسپارید.

با این حال اگر می خواهید اطلاعاتی در مورد بازیابی اطلاعات و انواع روش های آن بدانید، تا انتها این مطلب را مطالعه کنید. در اینجا برخی از مسائلی که ممکن است در رابطه با بازیابی فایل های حذف شده با آن مواجه باشید توضیح داده شده و در نهایت می توانید اقدام مناسب را به کار ببرید. امید است در این مقاله توانسته باشیم قدری از نگرانی ها و دغدغه های شما را درخصوص فایل های حذف شده کم کنیم.

ریکاوری فایل های پاک شده

بازیابی فایل های پاک شده اندروید

ریکاوری فایل های پاک شده در گوشی ها و تبلت های اندرویدی، به روش های مختلفی انجام می شود. بسیاری از افراد برای این منظور از نرم افزارهای بازیابی اطلاعات استفاده می کنند. چنین برنامه هایی البته قدرت ریکاوری کردن بخشی از فایل ها و اطلاعات پاک شده را دارند؛ اما کار کردن با آنها نیاز به مهارت بالا در زمینه بازیابی اطلاعات دارد. بهتر است پس از این که متوجه پاک شدن اطلاعات ذخیره شده در دستگاه اندرویدی خود شدید، محتوای جدیدی به حافظه اضافه نکنید. ترجیحا گوشی را خاموش کرده و در اولین فرصت، به یک مرکز مجاز و معتبر ریکاوری اطلاعات مراجعه نمایید.

با ارائه مقاله ریکاوری اطلاعات اندروید در کنار شما هستیم تا در صورت مواجه شدن با پاک شدن اطلاعات هارد موبایل و تبلت خود به شما کمک نماییم.

ریکاوری فایل های حذف شده ویندوز

گاهی نیاز به ریکاوری فایل های پاک شده در سیستم عامل ویندوز است. آنچه در حافظه کامپیوتر یا لپ تاپ ذخیره کرده اید، ممکن است به دلایل مختلفی همچون فرمت شدن، ویروسی شدن سیستم، خرابی قطعات و … پاک شوند. در این صورت می توان با استفاده از نرم افزارهای بازیابی اطلاعات و یا روش های دیگری همچون جراحی هارد و … فایل های حذف شده را بازیابی کرد. بهتر است خودتان از برنامه های ریکاوری استفاده نکنید و هرگونه اقدام برای بازیابی یا تعمیر هارد رایانه ویندوزی را به کارشناسان مجرب این حوزه محول کنید.

ریکاوری فایل های پاک شده

چگونگی ریکاوری فایل های پاک شده

ریکاوری فایل های هارد یا دیگر انواع حافظه به روش های نرم افزاری و سخت افزاری انجام می شود. البته نوع ریکاوری در هر دستگاه متفاوت می باشد و بسته به نوع آن، روش های مختلفی برای بازیابی اطلاعات حذف شده به کار می رود. برای مثال نحوه ریکاوری اطلاعات هارد با بازیابی اطلاعات یک فلش متفاوت بوده و از نرم افزار و ابزار خاصی برای ریکاوری آنها استفاده می شود. به طور کلی از دو طریق می توان ریکاوری فایل های پاک شده را انجام داد:

راه اول این است که یکی از نرم افزارهای ریکاوری اطلاعات که متناسب با دستگاه مورد نظر هستند خریداری کرده و یا از اینترنت دانلود کنید. پس از نصب و اجرای آن می توانید روند بازیابی فایل ها را آغاز کنید. در این روش دو نکته وجود دارد. یکی اینکه نرم افزاری که بتواند از همه فایل ها پشتیبانی کند وجود ندارد و هر نرم افزار تنها قادر به پشتیبانی از برخی فایل ها است.

دوم اینکه در صورت نداشتن تخصص در زمینه ریکاوری اطلاعات و اقدام به بازیابی، ممکن است عملیات با شکست مواجه شود و شانس شما را برای بازیابی به روش های دیگر نیز کاهش دهد. بنابراین بهترین کار استفاده از روش دوم می باشد. روش دوم مراجعه به مراکز تخصصی بازیابی اطلاعات است. مراکز بازیابی اطلاعات، ابزارها و نرم افزارهایی را در اختیار دارند که عامه مردم نمی توانند آنها را تهیه کنند. ریکاوری فایل های پاک شده در این روش از ضریب اطمینان بسیار بالایی برخوردار است و احتمال اینکه به تمامی فایل های حذف شده خود دسترسی پیدا کنید زیاد است.

چرا ریکاوری فایل های پاک شده؟

جواب به این سؤال یک پاسخ بدیهی است و آن اینکه ریکاوری فایل های حذف شده جهت احیاء آن فایل ها صورت گرفته و باعث می شود فایل ها مجدداً در دسترس کاربر قرار بگیرند. اینکه چرا این کار را انجام می دهیم ممکن است دلایل شخصی داشته باشد. برای مثال عکس هایی داشته ایم که یادآور خاطرات شیرینی بوده و اکنون با حذف شدن آنها، احساس ناخوشایندی داریم. ریکاوری فایل های پاک شده می تواند دوباره این عکس ها را برای ما برگرداند.

همچنین برخی نیز اطلاعات بسیار مهمتری در هارد یا هر حافظه جانبی دیگر دارند که مربوط به شغل یا تحصیل آنها است و در صورت حذف با دردسرهای عظیمی مواجه می شوند. در این شرایط بازیابی اطلاعات، ناجی آنها خواهد بود. توجه داشته باشید، فایل های یک حافظه ممکن است در اثر انتخاب یک گزینه اشتباه، ویروس، فرمت کردن یا هر عامل دیگری از بین برود. بنابراین همیشه آمادگی مقابله با چنین اتفاقی را داشته باشید.

ریکاوری فایل های پاک شده

ریکاوری فایل ها در معتبرترین مرکز بازیابی اطلاعات

اگر قصد دارید فایل های حذف شده خود را ریکاوری کنید بهتر است شخصاً اقدام به این کار نکنید. بازیابی، اصول و قواعدی داشته که باید برای یک ریکاوری موفق، آگاهی کاملی از آن داشت. تیم بازیابی اطلاعات مرکز سخت افزار ایران، افرادی متخصص و با تجربه در زمینه بازیابی اطلاعات هستند که سال ها تجربه موفق در این زمینه را در کارنامه خود دارند. همچنین مرکز بازیابی اطلاعات تجهیزاتی را خریداری نموده تا به وسیله آن ریکاوری اطلاعات به ویژه از روی انواع هارد با بیشترین دقت و موفقیت صورت گیرد. هدف اصلی و نهایی مرکز سخت افزار ایران، دسترسی مجدد شما به فایل های ارزشمندتان است. از این رو نهایت تلاش خود را برای جلب رضایت شما عزیزان به کار می بریم.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.