جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر آی سی های هارد

هر هارد دیسک از اجزای الکترونیکی و سیستماتیک ریز و درشتی ساخته شده است که دارای حساسیت ساختاری بالایی می باشد. در این بین شاید بتوان گفت آی سی ها نسبت به سایر بخش های هارد دیسک ظرافت بیشتری دارند. به هر حال مشکلات هارد دیسک باید بدون فوت وقت تعمیر شود. عدم توجه به انجام مراحل تعمیر آی سی های هارد یا هر بخش دیگری می تواند موجب بروز اختلالاتی چون صفحات آبی گردد. این مقاله را از دست ندهید تا شما را با جنبه های کلی تعمیر آی سی های موجود در هارد دیسک آشنا سازیم.

آی سی های هارد

چه عواملی باعث خرابی آی سی های هارد می شود؟

آی سی های هارد یا هر سیستم دیجیتال دیگری قطعه ی الکترونیکی هستند. این بخش از دستگاه در واقع از مدارهای ریز و فشرده ای تشکیل شده است که بسیار حساس و آسیب پذیر هستند. مدارهای مجتمع شده ی آی سی ها به یکدیگر وابسته می باشند با سوختن یک مدار، اجزای دیگر آی سی قادر به فعالیت نخواهند بود. چنین اتفاقی عموما در اثر نفوذ گرد و غبار، آبخوردگی و اصابت ضربه رخ می دهد. به طور کلی توصیه می کنیم به هنگام مشاهده ی اختلالی در هارد دیسک از استفاده ی مجدد از آن بپرهیزید و بدون ضربه زدن به آن، رایانه ی مربوطه را خاموش کنید تا از گسترش ایرادات هارد جلوگیری شود.

تعمیر آی سی های مختلف هارد

آی سی های هارد به دو بخش مجزا تقسیم می شوند:

آی سی ROM هارد

آی سی ROM هارد بخش مهمی از آن را تشکیل می دهد. این آی سی ها در ذخیره سازی دیتاهای بلندمدت دست دارند. حافظه ی رام با آی سی های خود می تواند قدرت بیشتر از رم ارائه نماید. آی سی رام به منظور یک بخش مدیریتی تعبیه می شود که با دستگاهی به نام پروگرامر همکاری می کند. رام مقاومتی بالایی دارد و برخلاف رم با قطعی برق دچار اختلال نمی شود. این بخش از هارد که معمولا با 8 پین مجزا بر روی سیستم ست شده، ممکن است در اثر تداخلات مختلفی چون ضربه کارایی اصلی خود را از دست بدهد. با حضور در مرکز تعمیرات هارد این دسته از آی سی های هارد را به بهترین شکل ممکن تعمیر نمایید.

آی سی درایور موتور هارد دیسک

آی سی دیگری که در هارد قرار دارد، برای عملکرد هرچه بهتر موتور آن فعالیت می کند. پلاتر یا دیسک گردان توسط موتور شروع به چرخیدن می نماید. این چرخش همان وظیفه ی خواندن و نوشتن اطلاعات را به اجرا در می آورد. از این رو سرعت چرخش و کارایی پلاتر موضوع بسیار مهمی است. برای کمک به موتور در چرخش صحیح و کامل پلاتر، یکی از آی سی های هارد باید وارد میدان شود. این آی سی درایور موتور یا راه انداز موتور یک تقویت کننده است که برای جهت دهی موتور کاربرد دارد. آی سی درایور موتور، سیگنال را از کنترلر گرفته و همان سیگنال را با جریان مضاعفی به موتور ارسال می کند. اکثر اوقات کارکرد بیش از اندازه ی این آی سی با حضور استهلاک همراه می شود و آن را دچار سوختگی می نماید. البته گاهی ایراد هارد با تعمیر پلاتر برطرف می شود. به هر حال مشکل هر چه که باشد در نمایندگی تعمیرات هارد قابل حل است.

 هزینه ی تعمیر آی سی های موجود در هارد دیسک چه قدر می شود؟

تعمیر آی سی های هارد باید در محیط کلین روم و تحت شرایط ویژه ای انجام شود. نحوه ی ترمیم و بازیابی این آی سی ها مسئله ی بسیار مهمی در روند کاری هارد می باشد. مراجعه به مراکز ناشناس و پرداخت هزینه های تعمیر به ظاهر جزیی می تواند تا مرگ کامل سیستم و غیرقابل تعمیر شدن آن ادامه پیدا کند. تعمیر آی سی های موجود در هارد دیسک نیازمند دانش به روز متخصصین مجرب است. 

نمایندگی تعمیرات هارد کلیه ی مراحل ترمیم هارد را زیر نظر کارشناسان ماهر و حرفه ای طی می نماید. در این میان اگر تعویضی نیز وجود داشته باشد؛ می توانید مطمئن باشید که نمونه ی اورجینال و مرغوب جایگزین شده است. خاطرنشان می نماییم که نمایندگی تعمیرات هارد ارائه دهنده ی بالاترین سطح کیفی خدمات در مناسب ترین تعرفه ی قیمتی است.

تعمیر هارد دیسک

مرکز بازیابی اطلاعات ارائه دهنده ی تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تعمیر، ترمیم و بازیابی و پشتیبانی انواع هاردهای اکسترنال و اینترنال موجود در بازار است. متقاضیان سرویس‌های مذکور می توانند با حضور در مرکز بازیابی اطلاعات و مراجعه به پارت تخصصی مربوطه، خدمات مورد نیاز خویش را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت نمایند. این سرویس ها بدون هیچ گونه محدودیتی ارائه شده و شامل انواع مشکلات و نواقص هاردهای گوناگون از جمله ویروسی شدن آن ها می شود.

3.7/5 (3 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.