جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

5 نمونه از مشکلات رایج هارد دیسک

هارد دیسک بخش مهمی از هر سیستم رایانه ای به شمار می رود. خرابی این قسمت نه تنها منجر به نابودی اطلاعات ذخیره شده می شود، بلکه می تواند به طور کامل کارایی فرآیندها و قابلیت های مختلف رایانه را نیز مختل کند. بوت نشدن لپ تاپ یا کامپیوتر، هنگ کردن پشت سر هم آن، بروز مشکل صفحه آبی و ریستارت های ناگهانی از جمله دردسرهایی هستند که به هنگام خرابی هارد دیسک رخ می دهند. آشنایی با نشانه های خرابی هارد و مشکلات رایج هارد دیسک موضوع بسیار مهمی است. هر فردی که با یک سیستم رایانه ای سر و کار دارد، باید ظهور یکی از ایرادات متداول هارد دیسک را به سرعت تشخیص دهد. خرابی هارد با تعمیر به موقع آن در امنیت اطلاعات ذخیره شده و عملکرد سیستم نقش دارد. این مقاله را از دست ندهید تا شما را با مشکلات رایج هارد دیسک آشنا سازیم.

مشکلات رایج هارد دیسک

معرفی 5 مورد از مشکلات رایج هارد دیسک

هارد دیسک ها در طول عملکردشان ممکن است با ایراد های متعددی رو به رو شوند که در اینجا ما قصد داریم 5 مورد از رایج ترین مشکلات هارد دیسک را معرفی نماییم. از جمله مشکلات رایج هارد دیسک ها که ممکن است با آن مواجه شویم به شرح زیر می باشد:

مشکلات رایج هارد دیسک

صدا دادن هارد دیسک

خرابی هد هارد دیسک، بی ثباتی هد، گیر کردن محور زمان چرخش، خراب بودن لایه مدیا و یا حتی بدسکتور با صداهای تق تق مانندی همراه می شوند. البته هر یک از ایرادات ذکر شده می توانند دارای صدای متفاوتی در مدل های مختلف هارد باشند. در هر حال این نوع از مشکلات رایج هارد دیسک را باید با خاموش کردن سیستم کنترل کرد. زمانی که صدایی از هارد می شنوید؛ به سرعت ادامه ی استفاده از رایانه را کنسل کنید و نسبت به تعمیر هارد اقدام نمایید. تداوم استفاده از هاردی که صدا می دهد عواقب ناخوشایندی برای سلامت رایانه خواهد داشت.

کندی روند کار هارد دیسک

کند شدن یکی دیگر از ایرادات متداول هارد دیسک است که می تواند دارای دلایل متعددی باشد. بدسکتوری که در بخش قبل عنوان شد یکی از موضوعاتی است که به کندی روند کاری هارد کمک می کند. وجود ویروس ها و اختلالات برد دستگاه نیز به کندی هارد دیسک منتهی می شوند. اسکن هارد و پاکسازی آن از ویروس ها می تواند راهکار کاربردی و مفیدی برای رفع این مشکل باشد.

بدسکتور شدن هارد

هر هارد دیسک از یک یا چند پلتر تشکیل شده است، پلتر که یک سطح تماما صیقلی شده است در پروسه ی ثبت و ضبط اطلاعات هد دستگاه دست دارد. کوچکترین واحد داده در سطح پلتر، سکتور می باشد. هر پلتر از تعداد زیادی سکتور به وجود می آید. یک تصویر، موزیک، فیلم و یا سایر دیتاهای مورد نظر کاربر در فرآیند ذخیره سازی به سکتور تبدیل می شوند.

بدسکتور شدن مشکلی است که در صورت وقوع، هیچ عکس العملی از سمت هارد جهت مدیریت درخواست های مرتبط با خواندن و نوشتن اطلاعات دیده نمی شود. چنین اختلالی عموما در اثر برخورد غیر طبیعی هد با ساختار هارد شکل می گیرد. استفاده زیاد از هارد و نوشته شدن اطلاعات متعدد بر روی آن نیز منجر به شکل گیری معضل بدسکتور می شود. به طور کلی بدسکتور شدن یکی از مشکلات رایج هارد دیسک است که باید تحت نظر کارشناسان مجرب از بین برود.

خرابی فریمور هارد دیسک

ناکارآمدی فریمور ماژول ها از سری مشکلات رایج هارد دیسک بوده و باعث و بانی بروز اختلالات دیگری چون نشان ندادن صحیح ظرفیت هارد، عدم شناسایی هارد توسط رایانه، ایجاد بدسکتور نرم افزاری  و … می باشد. خرابی فریمور را باید با انجام پروسه اصلاح ماژول برطرف ساخت. لازم به ذکر است که مرکز بازیابی اطلاعات با استفاده از تجهیزات فنی پیشرفته کلیه ی مراحل تعمیراتی فریمور را در سطح کیفی بی نظیری انجام می دهد.

اصابت ضربه به هارد و خرابی های ساختار فیزیکی آن

یکی از پردردسرترین مشکلات رایج هارد دیسک، اصابت ضربه های اتفاقی در اثر بی احتیاطی های کاربر است. ساختار تشکیل دهنده ی هارد با کوچک ترین ضربه از عملکرد اصلی خود دور می شود. برای استفاده ی دوباره از هارد ضربه خورده باید قطعات ناکارآمد طی جراحی دقیق و حساس هارد دیسک تعمیر و یا تعویض شوند. پروسه ی جراحی نیازمند کلین روم و تجهیزات به خصوصی می باشد که همگی در مرکز بازیابی اطلاعات مهیاست.

تعمیر هارد دیسک در مرکز بازیابی اطلاعات

مرکز بازیابی اطلاعات مجموعه ای فوق تخصصی است که علاوه بر ریکاوری دیتاهای از دست رفته ی انواع هارد، قادر به تعمیر و ترمیم ساختار هارد دیسک های متفاوت نیز می باشد. خاطرنشان می نماییم که کلیه ی عملیات تعمیر و جراحی هارد دیسک براساس پارامترهای استاندارد انجام شده و به همراه گارانتی های معتبر عرضه می شوند.

مشکلات رایج هارد دیسک

هارد دیسک معیوب سیستم های رایانه ای را به دست کارشناسان مجرب ما بسپارید تا باری دیگر شاهد کارایی اولیه ی هارد باشید. همچنین هموطنان عزیز ما در شهر مشهد می توانند برای تعمیر هارد در مشهد از طریق شماره و یا آدرس درج شده در سایت به صورت غیر حضوری و حضوری با ما در ارتباط باشند.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.