اشتراک گذاری

آموزش بازیابی پیام های پاک شده در واتساپ

واتساپ یکی از برنامه های کاربردی و مفید ارتباطی است که کاربران زیادی دارد. اگر از کاربران همیشگی برنامه های ارتباطی باشید، حتما می دانید که حذف تصادفی یک پیام مهم می تواند تا چه حد استرس زا باشد. خوشبختانه بازیابی پیام های پاک شده در واتساپ کار چندان پیچیده ای نیست. کافی است با مراحل و روش های ریکاوری اطلاعات واتساپ آشنا باشید. در ادامه به شما می گوییم برای بازگردانی اطلاعات واتساپ باید چه کار کرد. اگر قصد بازیابی پیام های دیگر اپلیکیشن ها مانند تلگرام را دارید مطلب بازیابی پیام های تلگرام را مطالعه کنید.

بکاپ گیری اصلی ترین راهکار بازیابی پیام های پاک شده در واتساپ

اصلی ترین راهکار بازیابی پیام های پاک شده در واتساپ و بازیابی اطلاعات، بکاپ گیری است. واتساپ در بخش تنظیمات خود دارای گزینه ای تحت عنوان Chat Backup است. با فعال کردن این گزینه پیام های چت های مختلف به صورت روزانه، هفتگی یا ماهانه بسته به انتخاب شما در حافظه ی گوشی موبایل ذخیره می شوند. اگر احساس می کنید روزانه چت های مهمی خواهید داشت، بهتر است گزینه ی بکاپ گیری به صورت روزانه را انتخاب کنید. در این حالت به راحتی پیام های حذف شده طی مدت زمان کوتاهی بازگردانی خواهند شد.

بازیابی پیام های پاک شده در واتساپ

بازگشت پیام های  قدیمی در واتساپ

پروسه ی بازیابی پیام های پاک شده در واتساپ هنگامی که نوبت به چت های بسیار قدیمی می رسد، دشوار می شود. متاسفانه فرایند ریکاوری اطلاعات واتساپ در این شرایط تنها زمانی ممکن است که از گوشی ها یا تبلت های اندرویدی استفاده کنید. اپل برای این دسته از بازگردانی ها در واتساپ قابلیتی ارائه نمی دهد. در واقع نسخه ی اندرویدی واتساپ همواره در کنار بکاپ‌های جدید یک نسخه پشتیبان قدیمی‌تر را نیز در حافظه ی سیستم نگه می‌دارد.

برای دستیابی به این اطلاعات و بازگردانی چت‌های قدیمی به سراغ اپ مدیریت کننده فایل‌ها بروید  و مسیر WhatsApp > Databases را طی کنید. در فولدر Databases فایلی با نام msgstore.db.crytp12. دیده می شود. این فایل جدیدترین بکاپ تهیه شده از چت های موجود در اپلیکیشن واتساپ است. احتمالا فایل دیگری تحت نام  msgstore-YYYY-MM-DD.1.db.crypt12 نیز وجود دارد. این فایل یک بکاپ ثانویه از اطلاعات واتساپ شماست. اگر پیامی مرتبط به فاصله ی زمانی میان دو بکاپ ذکر شده باشد، باید برای بازگردانی آن، نام هر دو فایل پوشه Databases را تغییر دهید. برای این منظور نام فایل msgstore.db.crytp12 را به msgstore-latest.db.crytp12 تغییر داده و سپس نام فایل  msgstore-YYYY-MM-DD.1.db.crypt12 را به msgstore.db.crytp12 تبدیل کنید. حال به سراغ گوگل درایو بروید و بکاپ‌های قدیمی واتساپ را پاک کنید.

به عنوان مرحله ی آخر لازم است یک بار واتساپ را پاک کنید و دوباره آن را نصب نمایید تا بتوان پروسه ی ریکاوری را انجام داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر همواره می توانید از مشاوره های رایگان کارشناسان ما در مرکز بازیابی اطلاعات استفاده کرده و فرآیند ریکاوری دیتاهای پاک شده ی واتساپ را شکل دهید.

Rate this post
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.