اشتراک گذاری

بازیابی اطلاعات هارد فرمت شده

یکی از مشکلات دردسرسازی که می تواند برای انواع و اقسام هاردهای موجود در بازار رخ دهد، فرمت شدن هارد است. این معضل خیلی ساده دیتاهای هارد اکسترنال و یا هارد اینترنال مصرفی کاربر را از دسترس خارج می کند. اگر بکاپ گیری از دیتاهای هارد را فراموش کرده باشید، بازیابی اطلاعات هارد فرمت شده معمولا ضروری است. در ادامه شما را با جنبه های مختلف این پروسه آشنا می سازیم.

بازیابی اطلاعات هارد فرمت شده

تهیه ی بکاپ از اطلاعات هارد را جدی بگیرید.

بازیابی اطلاعات هارد فرمت شده پروسه ی صد در صد تضمین شده ای نیست. اگر قرار باشد برای امتحان کارایی هارد بر روی هارد فرمت شده، دیتای جدیدی ضبط کنید؛ ممکن است به طور کامل شانس ریکاوری را از دست بدهید. از این رو بهترین کار تقدم پیشگیری بر درمان است. اگر اطلاعات مهمی بر روی هارد خود ذخیره کرده اید با استفاده از نرم افزارهای بکاپ گیر، نسخه ی کپی تهیه کنید.

حالت های مختلف فرمت شدن اطلاعات هارد

بازیابی اطلاعات هارد فرمت شده بسته به نوع فرمت کردن هارد و یا درایو مورد استفاده ی کاربر نیز تغییر خواهد کرد. در واقع اگر شما خود درایو سیستم را فرمت کرده باشید برای  بازیابی اطلاعات دو حالت وجود دارد:

Full format: دراین نوع از فرمت، شانس کمتری برای بازگردانی اطلاعات درایو فرمت شده وجود دارد. اما به هرحال کارشناسان ما در مرکز بازیابی اطلاعات با استفاده از راهکارهای تخصصی وضعیت هارد را بررسی خواهند کرد.

بازیابی اطلاعات هارد فرمت شده

Quick format: در این از قالب بندی، شانس بازیابی درایو فرمت شده بسیار بیشتر از قبل است. چرا که در این نوع فرمت، فایل های درایو از بین نرفته و قادر به بازیابی اطلاعات هستید و می توان از برنامه های قدرتمند ریکاوری برای بازگرداندن اطلاعاتتان کمک بگیرید. البته بهره گیری از این نرم افزارها را باید به عهده ی کارشناسان بسپارید.

مراجعه به مراکز تعمیراتی معتبر و ریکاوری اطلاعات هارد فرمت شده

بازیابی اطلاعات هارد فرمت شده به دست کاربران عادی تقریبا غیر ممکن است. روش های بسیار نوین و تخصصی فراوانی برای ریکاوری اطلاعات هارد وجود دارد. یکی از اصلی ترین روش های ریکاوری اطلاعات هارد، بهره گیری از دستگاه pc3000 است. این دستگاه توانایی ریکاوری بیش از 90 درصد اطلاعات حذف شده ی حافظه های جانبی و درونی را دارد. کارشناسان ما در مرکز بازیابی اطلاعات با به کارگیری این دستگاه فرآیند ریکاوری اطلاعات هارد با صرف کوتاه ترین زمان ممکن انجام می دهند.

استفاده از نرم افزار برای بازیابی اطلاعات هارد فرمت شده

همان طور که اشاره شد، یکی از روش های بازیابی اطلاعات هارد فرمت شده، استفاده از نرم افزارهای مخصوص این کار است. اما استفاده ی ناشیانه و نادرست از این نرم افزارها خیلی ساده سد راه پروسه ی بازیابی اطلاعات خواهند بود. تنوع این برنامه ها بالاست و هر یک قابلیت ها و آپشن های مختلفی را برای ریکاوری در اختیار کاربران می گذارند. در این راستا نکته ی حائز اهمیت آن است که باید حتما نحوه کار با این برنامه ها را به خوبی بدانید، زیرا بروز هرگونه اشتباه در انجام مراحل این نرم افزارهای ریکاوری می تواند باعث از دست دادن تمامی اطلاعات شما گردد. لذا جهت ریکاوری هارد فرمت شده به مرکز بازیابی اطلاعات اعتماد کنید.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.