جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

بازیابی اطلاعات هارد پلی استیشن

در برخی موارد، ممکن است اطلاعات ذخیره شده روی هارد دیسک پلی استیشن به دلایل مختلفی مانند خرابی هارد دیسک، فرمت کردن اشتباه، حذف تصادفی یا ویروسی شدن از بین برود.  با توجه به این که در سال های اخیر استفاده از کنسول های بازی بسیار افزایش داشته و همین امر باعث شده تقاضا برای بازی های این دستگاه افزایش یابد. اما برخی اوقات اطلاعات یا بازی های کنسول بازی پاک می شوند و دوباره باید برای داشتن آن ها هزینه کنید. ولی می توانید با بازیابی اطلاعات هارد پلی استیشن، از متحمل شدن این هزینه ها جلوگیری کنید. در ادامه این مقاله به بررسی روش های انجام بازیابی بازی و اطلاعات کنسول بازی می پردازیم.

بازیابی اطلاعات هارد پلی استیشن

دلایل پاک شدن بازی ها

پلی استیشن ها هم مانند کامپیوتر دارای هارد هستند. بازی های کنسول بر روی هارد نصب می شود و به دلایل مختلفی ممکن است بازی ها از روی هارد پاک شوند. قطع ناگهانی و نوسانات برق می تواند برای هر دستگاه الکترونیکی مضر باشد. در صورتی که کنسول شما در معرض همچین اتفاقی قرار بگیرد، احتمال پاک شدن بازی ها از دستگاه زیاد می شود. عدم اتصال به سرور، قفل شدن بازی و هک شدن اکانت از دلایل دیگر بروز این اتفاق است.

روش های بازیابی هارد پلی استیشن

همانطور که گفته شد اطلاعات پاک شده کنسول بازی را می توان ریکاوری کرد. با توجه به مشکل و دلیل به وجود آمدن مشکل از روش های متفاوتی برای این کار استفاده می کنیم. در ادامه روش های بازیابی اطلاعات هارد پلی استیشن برای شما شرح می دهیم.

فضای ابری

حتما نام فضای ابری را شنیده اید. اما این فضا چیست؟ این فضا به کاربران اجازه می دهد که اطلاعات را خارج از فضای سیستم نگهداری کنند. قطعا یکی از بهترین روش ها برای جلوگیری از پاک شدن بازی ها این است که بازی را در فضای ابری آپلود کنید. در صورتی که این کار را کرده اید و اطلاعات پاک شد، به راحتی با رفتن به قسمت Cloud Saves  می توانید اطلاعات را ریکاوری کنید.

آیا بازیابی برد هارد سوخته امکان پذیر است؟ مطالعه این مقاله رو از دست نده

بازگشت به تنظیمات کارخانه

یکی دیگر از راه های بازیابی هارد پلی استیشن، ریست فکتوری کردن دستگاه است. با این عمل کنسول شما به تنظیمات کارخانه برمیگردد. در صورتی که این کار را انجام دهید، تمامی اطلاعات دستگاه حذف می شوند. در ابن حالت باید یک بکاپ از بازی ها و اطلاعات دستگاه داشته باشید تا پس از ریست فکتوری و حل اشکال، بازی ها را دوباره برگردانید.

سخن نهایی

راه هایی که برای شما شرح داده شد، بخشی از روند ریکاوری انواع مدل های پلی استیشن مانند PS4، PS3 و PS2 بود. ولی باید گفت بهتر است در صورت پاک شدن بازی ها از روی کنسول، به مرکز تخصصی ریکاوری اطلاعات مراجعه فرمایید. امید است این مطلب برای شما مناسب بوده باشد.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.