جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

بازیابی اطلاعات گوشی خاموش

تکنیک های بازیابی اطلاعات گوشی خاموش در مواقعی که دستگاه بر اثر وارد شدن ضربات یا آب خوردگی خاموش می شود، می تواند بسیار راه گشا باشد. حتی گاهی به خاطر ویروسی شدن تلفن همراه از کار می افتد و دسترسی به اطلاعات امکان پذیر نیست. در این شرایط صفحه نمایش موبایل کاملا خاموش است و به دیتاهای ذخیره شده در آن دسترسی ندارید.

روش های مختلفی مانند استفاده از نرم افزار، کابل OTG و… برای بازیابی فایل ها وجود دارد که می توانید یکی از آن ها را با توجه به مدل گوشی خود انتخاب کنید. البته این نکته را مد نظر داشته باشید که در صورت سوختن یا شکسته شدن هارد دیگر روش های معمول جوابگو نیست و حتما باید از یک کارشناس زبده بازیابی اطلاعات موبایل کمک بخواهيد. در ادامه همراه ما باشید تا روش های ریکاوری اطلاعات گوشی خاموش را آموزش دهیم.

بازیابی اطلاعات گوشی خاموش

روش اول: 

بازیابی اطلاعات گوشی خاموش از طریق کابل OTG

در مواقعی که صفحه نمایش موبایل روشن می شود اما تاچ از کار افتاده، می توانید با استفاده از کابل OTG فایل های آن را ریکاوری کنید. به این صورت که به کمک کابل، یک موس را به تلفن هوشمند خود متصل نموده، سپس دستگاه را یک مرتبه خاموش و روشن نمایید.

بعد از این که موس توسط موبایل شناسایی شد، روی آیتم های USB Debugging و MTP بزنید تا فعال شوند. با این کار می توانید از طریق اتصال گوشی به رایانه به اطلاعات موجود در حافظه آن دسترسی داشته باشید. اکنون کابل USB را جدا سازید و موبایل را به یک کامپیوتر اتصال دهید تا بازیابی اطلاعات گوشی خاموش انجام شود.

روش دوم:

استفاده از نرم افزار برای بازیابی اطلاعات

خوشبختانه امروزه برنامه های مختلفی برای ریکاوری اطلاعات موبایلی که روشن نمی شود، وجود دارد. استفاده از نرم افزار برای استخراج فایل ها زمانی کاربرد دارد که گوشی شما به طور کامل خاموش شده یا این که پین و الگوی قفل را فراموش کرده باشید. از جمله مهم ترین و کاربردی ترین این برنامه ها می توان به dr fone، Android Data، ADB Command، EaseUS MobiSaver و… اشاره کرد که در زیر نحوه کار با یک مورد از آن ها آموزش داده می شود.

یکی از برنامه هایی که برای بازیابی اطلاعات گوشی خاموش مورد استفاده قرار می گیرد،dr.Fone  است. مراحل زیر را برای ریکاوری با dr.Fone انجام دهید:

  • نخست نرم افزار را دانلود و روی سیستم خود نصب کنید. سپس آن را اجرا نمایید و گزینه Recover را برگزینید.

بازیابی اطلاعات گوشی خاموش با نرم افزار

  • در مرحله بعد باید آیتم Recover Android Data را انتخاب نمایید.

ریکاوری اطلاعات گوشی خاموش

  • روی گزینه Recover from broken phone بزنید تا اطلاعات ذخیره شده روی گوشی در دسترس شما قرار گیرد.

بازیابی اطلاعات گوشی خاموش

  • با کلیک روی Select All تمام فایل ها ریکاوری خواهند شد.
  • در گام بعدی در پاسخ به پرسش مطرح شده، آیتم (Black Screen (or screen is broken را برگزینید.
  • سپس مدل و اسم گوشی را انتخاب نمایید و منتظر بمانید تا فرآیند اسکن انجام پذیرد.
  • اکنون تمام فایل ها روی نمایشگر کامپیوتر ظاهر می شوند. فایل هایی که قصد بازیابی آن ها را دارید، انتخاب کنید و روی گزینه Recover بزنید.
بازیابی اطلاعات موبایل خاموش

روش سوم:

استفاده از برنامه ADB Command

یکی از تکنیک هایی که برای بازیابی اطلاعات گوشی خاموش مورد استفاده قرار می گیرد، استفاده از نرم افزار ADB Command است. این ابزار جهت اتصال تلفن هوشمند به کامپیوتر بدون نیاز به یک نرم افزار خارجی کاربرد دارد. برای آغاز ریکاوری با این ابزار مراحل زیر را انجام دهید:

  • نخست باید برنامه را دانلود کرده و روی سیستم خود نصب کنید.
  • نرم افزار ADB Command نیاز به کد مخصوصی دارد که بعد از نصب باید آن را در پنجره برنامه کپی نمایید. به این منظور کدecho “persist.service.adb.enable = 1” >> / system / build.prop را در پنجره مربوط به نرم افزار کپی نمایید و سپس روی Enter بزنید.
  • پس از نصب ابزار گوشی خود را ریستارت کنید تا آن را روی صفحه نمایش رایانه ببینید. اکنون می توانید به اطلاعات موبایل دسترسی پیدا کرده و آن ها را بازیابی کنید. البته این کار نیاز به تخصص بالایی دارد و تنها افرادی که از دانش نرم افزاری برخوردار باشند، می توانند ریکاوری فایل ها را انجام دهند.
ریکاوری اطلاعات موبایل خاموش

روش چهارم:

کمک گرفتن از افراد متخصص برای ریکاوری اطلاعات گوشی خاموش

یکی از مطمئن ترین روش ها برای ریکاوری اطلاعات گوشی خاموش مراجعه به مراکزی است که به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت دارند. در این گونه مراکز نخست آی سی حافظه از روی تلفن هوشمند برداشته می شود، سپس اگرemmc  سالم باشد، به کمک باکس های نرم افزاری، عملیات بازیابی فایل ها آغاز می شود.

در مرکز بازیابی اطلاعات، کلیه خدمات مربوط به ریکاوری و همچنین تعمیر انواع حافظه در کوتاه ترین زمان ممکن و با استفاده از تجهیزات پیشرفته مانند دستگاه pc3000 انجام می گیرد. از این رو افراد می توانند از بابت بازیابی کامل دیتاهای ذخیره شده در گوشی خود اطمینان حاصل نمایند.

 

ریکاوری اطلاعات گوشی
5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.