جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

صدای غیر معمول هارد

هارد رایانه های امروزی دارای قطعات مکانیکی و الکترونیکی مختلفی هستند که در هماهنگی با یکدیگر به فعالیت می پردازند. اختلالات سخت افزاری در هارد می تواند منجر به تولید صدای تق تق مانند یا قیژ قیژی شود که کم و زیاد به گوش می رسد. صدای غیر معمول هارد ریشه از خرابی های مختلفی دارد. در چنین شرایطی تعمیرات تخصصی زیر نظر کارشناسان مجرب موضوع بسیار مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد. در ادامه قصد داریم کلیه ی جوانب مرتبط با تعمیر صدای ناهنجار هارد را شرح دهیم. همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله هارد هیبریدی و مزایا و معایب آن را مطالعه نمایید.

صدای غیر معمول هارد

چرا هارد صدا می دهد؟

صدای غیر معمول هارد می تواند ریشه در خرابی های فنی ریز و درشت بسیاری داشته باشد. ناکارآمدی هد، بی ثباتی هد، گیر کردن محور هارد به هنگام چرخش، خرابی لایه ی مدیا، ناکارآمدی پلاتر و یا حتی بدسکتور شدن هارد با تولید صداهای ناهنجاری نمایان می شوند. دقت داشته باشید که خرابی های فیزیکی هارد قابلیت سرایت از قطعه ای به قطعه ی دیگر را هم دارند. معمولا عامل اصلی ایرادات فیزیکی هارد دیسک اصابت ضربه و بی احتیاطی کاربر است. اما مسلما استهلاک و استفاده ی بی رویه از هارد نیز بی تاثیر نخواهد بود.

هشدار: صدای غیر معمول هارد را جدی بگیرید.

همان طور که اشاره شد، عدم توجه به صدای غیر معمول هارد و در واقع خرابی های فیزیکی آن می تواند باعث سرایت خرابی از قطعه ای به قطعه ی دیگر شود. فراموش نکنید که شدت یافتن میزان خرابی های هارد ممکن است آن را به قطعه ی غیر قابل تعمیری تبدیل کند. صداهای تق تق مانند، کلیک های ریز و یا قیژ قیژ می توانند دارای معنی های مختلفی باشند. با حضور در مرکز سخت افزار ایران، نمایندگی تعمیرات هارد طی مدت زمان کوتاهی از این صداهای نامتعادل رهایی خواهید یافت.

صدای غیر معمول هارد

راهکارهای برطرف کردن صدای غیر معمول هارد 

همانطور ه قبلا اشاره کردیم شنیده شدن صدای تق تق یا خرت خرت کردن هارد غیر عادی است و حتما یکی از عواملی نام برده شده در مطالب فوق می تواند موجب ایجاد صدای غیر معمول هارد گردد. اما یادتان باشد که در صورت شنیدن هرگونه صدای غیر طبیعی از هارد پیش از آنکه هارد شما آسیب جدی ببیند حتما از اطلاعاتتان نسخه پشتیبان تهیه کنید و با به کارگیری یکی از راهکارهای زیر این مشکل را برطرف نمایید:

جراحی هارد و تعمیر صدای ناهنجار آن

تعمیر صدای غیر معمول هارد در گرو اعمال استاندارد مراحل جراحی هارد است. این پروسه نیازمند مهارت و تجربه ی بالای کارشناسان می باشد. یک خطای کاری جزئی و کوچک در فرآیند جراحی هارد نه تنها به طور کلی دیتاهای موجود در هارد را از بین می برد، بلکه امکان دارد باعث مرگ کامل موتور هارد شود و آن را به سیستمی بلا استفاده تبدیل نمایید. اگر هارد مورد استفاده ی شما صدا می دهد، بدون فوت وقت تداوم استفاده از هارد را کنسل کنید و به یکی از شعب نمایندگی تعمیرات هارد مراجعه کنید. این مرکز با استفاده از کلین روم های استاندارد و دانش به روز کارشناسان مجرب فرآیند تعمیر صدای ناهنجار هارد را انجام می دهد.

صدای غیر معمول هارد

تعمیر صدای غیرعادی هارد

هزینه ی تعمیر صدای غیر معمول هارد بستگی به نوع خرابی موجود در آن دارد. گاهی اوقات لازم است صدای غیر عادی هارد را با تعویض پلاتر یا هد هارد شکل داد. مسلما هزینه ی هر یک از این فرآیندهای جایگزینی به نسبت نوع هارد متفاوت خواهد بود. اما جای نگرانی نیست. نمایندگی تعمیرات هارد بالاترین سطح از خدمات تخصصی را در مناسب ترین تعرفه ی قیمتی ممکن عرضه می نماید. لازم به ذکر است که تمامی خدمات و سرویس های تخصصی مرکز تعمیرات هارد دارای گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی نیز می باشند.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.