جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چرا هارد گوشی می سوزد؟

آسیب هایی که به هارد گوشی وارد می شود، حالت های مختلفی دارد که یکی از آن سوختن هارد گوشی است. برای تعمیر یا رفع مشکل هارد در گوشی های هوشمند، اولین و مهم ترین مساله مراجعه سریع به یک مرکز تعمیرات تخصصی معتبر مانند مرکز سخت افزار ایران است تا با بررسی هارد، مشکل آن را تشخیص دهد. اما معمولا و در بیشتر مواقع زمانی که هارد گوشی می سوزد، راهی جز تعویض آن باقی نمی ماند که قطعا این کار هزینه بر خواهد بود.

اما سوال این جاست که اصلا چرا هارد گوشی می سوزد و چه عواملی موجب می شود هارد یک گوشی بسوزد. اصلا هارد سوخته گوشی چه نوع آسیبی می بیند و آیا امکان تعمیر آن وجود دارد یا خیر؟ در ادامه نیز ببینیم آیا امکان بازیابی و ریکاوری فایل های پاک شده هارد سوخته وجود دارد یا خیر؟ پیش از بررسی تمام این موارد در نظر بگیرید مهم ترین چیز در خصوص رفع مشکلات هارد گوشی مراجعه به موقع به یک مرکز تعمیرات تخصصی بسیار معتبر است تا شانس تعمیر و بازیابی داده ها افزایش یابد. در ادامه با ما همراه باشید تا به تمام این سوالات پاسخ دهیم

سوختن هارد گوشی

عیب یابی هارد سوخته به صورت تخصصی

نشانه های بالا مهم ترین علائم خرابی و سوختن هارد گوشی هستند. اما با این حال الزاما تمام این نشانه ها دال بر سوختن هارد نیستند. برای رفع مشکل گوشی، تعمیر هارد در صورت نیاز و تشخیص میزان آسیب وارد شده به این قطعه باید دستگاه توسط متخصصان تعمیر گوشی های هوشمند بررسی و عیب یابی شود. برای مثال در یکی از روش های عیب یابی آمپر منبع تغذیه بررسی می شود.

علاوه بر این در صورت هنگ کردن گوشی روی لوگو، از روش هایی مانند ریست فکتوری و فلش گوشی استفاده می شود و اگر مشکل برطرف نشد، در ادامه هارد را بررسی می کنند. اگر آسیب های وارد شده به هارد قابل برطرف شدن باشند، با تعمیر این قطعه مشکل دستگاه برطرف می شود. در غیر این صورت اگر آسیب جدی و غیر قابل رفع باشد، با تعویض هارد سوخته گوشی مشکل ایجاد شده را برطرف خواهند کرد.

آیا امکان بازیابی اطلاعات هارد سوخته وجود دارد؟

یکی از دغدغه های اصلی کاربرانی که هارد گوشی شان سوخته است، امکان بازیابی اطلاعات ذخیره شده روی هارد است. اول از همه این که قطعا بازیابی اطلاعات هارد آسیب دیده تنها در یک مرکز تخصصی بازیابی اطلاعات امکان پذیر است که تجربه و مهارت کافی را داشته باشند. اما در خصوص بازیابی داده ها در صورت سوختن هارد گوشی باید دید میزان آسیب به آن در چه حدی است و آیا می توان هارد سوخته را تعمیر کرد یا خیر؟

اگر هارد امکان تعمیر شدن را داشته باشد می توان اطلاعات ذخیره شده روی آن را بازیابی کرد. اما اگر هارد امکان تعمیر و بازیابی نداشته باشد، معمولا اطلاعات نوشته شده روی آن دیگر قابل بازیابی نخواهد بود و شانس ریکاوری فایل های از دست رفته بسیار کم است. توصیه می شود قبل از خرابی بیشتر هارد در صورت مشاهده یک سری علائم در خصوص سوختن هارد گوشی سریع تر در اولین فرصت داده های روی آن را انتقال دهید.

چگونه از سوختن هارد گوشی جلوگیری کنیم؟

مهم ترین در مورد جلوگیری از سوختن هارد استفاده از شارژ های اصلی و کابل های اورجینال و با کیفیت است. علاوه بر این به هیچ عنوان نباید در زمان شارژ شدن گوشی یا زمانی که شارژ آن کم است آن را خاموش یا ریستارت کرد. ضربه و آسیب و ورود آب و رطوبت نیز عوامل مهمی در سوختن هارد گوشی هستند که با محافظت از دستگاه می توان از سوختن هارد جلوگیری کرد.

2.2/5 (5 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.