جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

دلایل و نشانه های خرابی هارد پلی استیشن

یکی از بدترین مشکلاتی که ممکن است برای پلی استیشن شما به وجود آید خرابی هارد دیسک آن است. زیرا در صورت خراب شدن این قطعه کل دستگاه شما دچار مشکل شده و به درستی کار نمی کند. از رایج ترین این مشکلات می توان به گیر کردن بازی و یا روشن نشدن پلی استیشن اشاره کرد. بنابراین ما در این مقاله به شما انواع دلایل و نشانه های خرابی هارد پلی استیشن را معرفی می کنیم تا هنگام از کار افتادن و خرابی این قطعه ، آگاهی و آمادگی بیشتری داشته باشید و از روش درست برای تعمیر هارد پلی استیشن خود استفاده کنید.

نشانه های خرابی هارد پلی استیشن

هارد کنسول خراب شده و نیاز به ریکاوری دارد یشنهاد می کنیم مقاله بازیابی اطلاعات هارد پلی استیشن را هم مطالعه کنید.

دلایل خرابی هارد پلی استیشن

در ابتدا بهتر است بدانید دلایل خرابی هارد پلی استیشن ممکن است به دو صورت کلی اتفاق بیفتد:

1. شکست منطقی

یعنی هارد پلی استیشن دچار خرابی غیر فیزیکی شده و یا به عبارتی دیگر ایراد نرم افزاری پیدا کرده است. که عوامل زیادی در این نوع خرابی می تواند نقش داشته باشد برخی از این عوامل که در مقاله ی ” دلایل و نشانه های خرابی هارد پلی استیشن” به آنها اشاره می کنیم عبارتند از :

  • آلودگی هارد به بدافزار
  •  خطای انسانی
  •  وارد کردن فایل های خراب به هارد پلی استیشن

2. نقص مکانیکی

این نوع خرابی نیز به این معنا است که هارد پلی استیشن شما دچار یک مشکل فیزیکی و یا سخت افزاری شده است. که برای تعویض و تعمیر هارد باید از یک تکنسین ماهر در این زمینه کمک بگیرید.

به برخی دیگر از دلایل خرابی هارد پلی استیشن که در ادمه(مقاله دلایل و نشانه های خراب هارد پلی استیشن) به شما معرفی می کنیم توجه نمایید.

3. خرابی هارد پلی استیشن به دلیل مشکلات مونتاژ در خط تولید

از اولین مواردی که می توان در دلایل و علائم خرابی هارد پلی استیشن به آن پرداخت این است که کنسول از همان ابتدا و هنگام تولید به درست مورد تست و آزمایش قرار نگرفته باشد و مورد تایید کنترل کیفیت شرکت قرار نگرفته باشد. در این صورت هیچ نشانه ای برای سوختن هارد دیسک وجود نخواهد داشت و این قطعه به طور ناگهانی از کار می افتد.

علائم خرابی هارد پلی استیشن

4. خرابی هارد پلی استیشن به دلیل اشتباه خاموش کردن دستگاه

از دلایل شایع خرابی هارد پلی استیشن این است که کاربران روش صحیح و اصولی خاموش کردن دستگاه را نمی دانند. برای انجام این کار باید قبل از جدا کردن کابل برق حتما به چراغ ال ای دی مربوط به هارد دیسک که بر روی کنسول قرار دارد توجه کنید ، اگر این چراغ در حال چشمک زدن بود کابل دستگاه را از برق جدا نکنید.

5. خراب شدن هارد پلی استیشن به دلیل گرمای بیش از حد

یکی از نکات مهمی که برای دلایل و علائم خرابی هارد پلی استیشن بیان کرد ، نگهداری و استفاده از پلی استیشن در محیط نامناسب یا گرم است. زیرا عدم تهویه ی مناسب و گرمای بیش از حد و یا نور آفتاب می تواند باعث داغ شدن هارد شده و در نهایت منجر به خرابی آن شود.

6. معیوب شدن هارد پلی استیشن به دلیل ریختن آب

ریختن آب بر روی کنسول بازی نیز یکی دیگر از مواردی است که می توان برای دلایل و علائم خرابی هارد پلی استیشن مطرح کرد. زیرا با ریختن آب بر روی پلی استیشن امکان این وجود دارد ، آب وارد مدارها و قطعاتی همچون هارد دیسک شده و باعث سوختن یا آسیب رسیدن به این آنها شود.

در چنین مواقعی اگر پلی استیشن به برق وصل است آن را خاموش کرده و از برق جدا کنید و اگر که به برق وصل نیست تا قبل از اینکه به طور کامل خشک نشده آن را به برق وصل نکنید. به طور کلی در چنین مواقعی بهتر است که کنسول بازی خود را نزد یک تکنسین ماهر برده و از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید.

7. خرابی هارد کنسول بازی سونی به دلیل ضربه خوردن

هارد دیسک موجود در کنسول قطعه ی بسیار حساسی است و ممکن است که با کوچکترین ضربه ای که به پلی استیشن وارد شود ، به این قطعه نیز آسیب جدی وارد شود. در نتیجه برای جلوگیری از چنین اتفاقی بهتر است که همیشه کنسول بازی خود را در جایی ثابت و مناسب قرار دهید تا امکان ضربه وارد شدن به آن وجود نداشته باشد.

8. خراب شدن هارد پلی استیشن به دلیل وجود گرد و غبار

یکی دیگر از موارد مهمی که می توان در رابطه با دلایل و نشانه های خرابی هارد پلی استیشن بیان کرد ، وجود گرد و غبار در داخل یا بدنه ی پلی استیشن است. گرد و غبار می توانند وارد هارد دیسک کنسول شده و عملکرد آن را دچار مشکل کنند و در نهایت باعث خرابی کامل این قطعه شوند. برای جلوگیری از این مشکل بهتر است که پلی استیشن خود را به دور از پنجره ها و یا جاهایی که گرد و غبار زیادی وجود دارد ، قرار دهید.

دلایل و علائم خرابی هارد پلی استیشن

9. معیوب شدن هارد کنسول بازی سونی به دلیل نوسانات برق

مانند هر وسیله ی الکتریکی دیگری نوسانات برق نیز یکی دیگر از مواردی است که برای دلایل و علائم خرابی هارد دیسک پلی استیشن می توان به آن اشاره کرد. قطع و وصل شدن ناگهانی برق می تواند باعث ایجاد شوک در کنسول شده و همین به هارد دیسک دستگاه آسیب می رساند. برای جلوگیری از این مشکل توصیه می کنیم که از محافظ برق استاندارد برای دستگاه خود استفاده کنید 

Rate this post
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.