جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری
  • خانه
  • مقالات
  • پر شدن 100 درصد هارد دیسک با فایل های بی مصرف به دلیل باگ ویندوز دیفندر

پر شدن 100 درصد هارد دیسک با فایل های بی مصرف به دلیل باگ ویندوز دیفندر

ویندوز دیفندر قابلیتی است که مایکروسافت در سیستم عامل های به روز خود در نظر گرفته تا با استفاده از آن دیگر کاربران نیازی به استفاده از انواع آنتی ویروس ها نداشته باشند. با وجودی که این ویژگی مزیت های زیادی برای کاربران داشته است، اما اخیرا با مشاهده باگ ویندوز دیفندر ، کاربران با مشکلات متعددی مواجه شده اند. دردسر ساز ترین ایرادی که به دنبال مشکل ویندوز دیفندر در سیستم ها بروز کرده است، پر شدن صد درصدی هارد دیسک با فایل هایی است که عملا هیچ استفاده ای ندارند و اصلا به درد نمی خورند.

در درجه اول شاید پر شدن بی جهت هارد دیسک را بتوان به یک ایراد نرم افزاری خصوصا نفوذ بد افزار ها و ویروس های مخرب نسبت داد. اما با این حال گزارش ها نشان می دهد باگ ویندوز دیفندر نیز می تواند یک عامل بالقوه در پر شدن صد درصدی هارد دیسک با فایل های بی مصرف باشد. البته اگر پر شدن فضای هارد و مشکلات متعدد دیگر آن به دلایل دیگری نیز باشد، می توان از یک مرکز تعمیرات تخصصی مانند مرکز سخت افزار ایران برای رفع مشکلات هارد از جمله تعمیرات هارد لپ تاپ کمک گرفت.

باگ ویندوز دیفندر

ارتباط باگ ویندوز دیفندر با پر شدن هارد دیسک

مشکل ویندوز دیفندر این است که موجب می شود فایل های بسیار زیادی که هیچ کاربردی نیز ندارند در فایل این برنامه تولید و ذخیره شوند. به این ترتیب با نوشته شدن هزاران فایل بی مصرف روی هارد دیسک، فضای آن اشغال شده و در دراز مدت موجب پر شدن صد درصدی فضای آن خواهد شد. باگ ویندوز دیفندر به خودی خود خطری را متوجه سیستم نمی کند. اما با پر شدن بی جهت هارد دیسک، اختلالاتی در عملکرد سیستم برای کاربران ایجاد می شود.

تاثیر فایل های ویندوز دیفندر بر هارد دیسک

در حال حاضر تنها مشخص شده که باگ ویندوز دیفندر می تواند روی عملکرد هارد دیسک اثر گذاشته و با تولید فایل های بدون مصرف فضای آن را اشغال کند. اما هنوز این که این فایل ها چه مدت یک بار ساخته شده و در هارد ذخیره می شوند هنوز کاملا مشخص نیست. علاوه بر این، این که تا چه میزان این فایل ها می توانند روی سرعت عملکرد هارد دیسک اثر بگذارند و آن را درگیر کنند نیز هنوز کاملا تعیین نشده است.

نکته ای که در خصوص مشکل ویندوز دیفندر و تاثیر آن روی هارد مطرح می شود این است که اگر سیستم عامل مورد نظر روی هارد SSD نصب باشد، تداوم نوشته شدن این فایل ها روی آن می تواند موجب کاهش عمر آن شود. از طرفی نیز دقیقا مشخص نیست که وجود و دلیل ایجاد فایل هایی که بیشتر هم شبیه هش های MD5 هستند چیست و چرا باگ ویندوز دیفندر موجب به وجود آمدن آن ها می شود.

تاثیر فایل های ویندوز دیفندر بر هارد دیسک

تاثیر باگ ویندوز دیفندر روی پروسه بک آپ گیری

علاوه بر تاثیری که مشکل ویندوز دیفندر روی عملکرد هارد دیسک دارد و فضای آن را اشغال می کند، اثر نامطلوب دیگری که به دنبال وجود این فایل های بی مصرف در سیستم مشاهده می شود، کند شدن و زمان بر تر شدن پروسه بک آپ گیری از ویندوز و همین طور بازیابی اطلاعات لپ تاپ است. بروز این مشکل خصوصا در صورت فعال کردن System Restore بیشتر به چشم می خورد. در نهایت این که با ایندکس کردن این فایل ها برای جست و جوی سریع تر، سی پی یو بیشتر درگیر شده و در نهایت شارژ لپ تاپ نیز زودتر تمام می شود.

رفع مشکل پر شدن فضای هارد دیسک به دلیل باگ ویندوز دیفندر

به صورت کلی، اگر می خواهید از شر باگ ویندوز دیفندر و پر شدن صد درصدی فضای هارد دیسک خود خلاص شوید، بهتر است راه حل های دائمی را دنبال کنید. شرکت مایکروسافت در نسخه آخر ویندوز خود، یعنی نسخه ۱.۱.۱۸۱۰۰.۶ این باگ را برطرف کرده است و به نظر می رسد دیگر چنین مشکلی در عملکرد ویندوز دیفندر وجود ندارد. در نتیجه می توان با مراجعه به بخش تنظیمات ویندوز دیفندر، گزینه About را انتخاب و عدد نوشته شده در مقابل Engine Version را بررسی کرد.

اگر این عدد نسخه قدیمی تری را نشان می دهد، با به روز رسانی آن این مشکل ویندوز دیفندر را نیز برطرف کرد. ویندوز دیفندر با نصب روی ویندوز می تواند سیستم شما را از خطر ویروس ها و بد افزار ها در امان نگه دارد و کاربرد ها و مزیت های آن می تواند این مشکلات را پوشش دهد. بنابراین معمولا غیر فعال کردن این گزینه برای رفع مشکل ویندوز دیفندر و پر شدن فضای هارد دیسک توصیه نمی شود. خصوصا که با آپدیت آن می توان این ایراد را نیز برطرف کرد.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.