جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چرا تلویزیون هارد اکسترنال را نمی شناسد؟

در دنیایی زندگی می کنیم که هاردهای اکسترنال نقش پررنگی در تبادل اطلاعات دارند. شما می توانید هارد اکسترنال خود را مملو از فیلم ها و سریال های مورد علاقه ی خود سازید و آن را به تلویزیون، رایانه و لپ تاپ متصل کنید. عدم شناسایی هارد اکسترنال توسط تلویزیون مشکل دردسرسازی است که خیلی ساده سد راه تماشای دیتای موجود در هارد می شود. اما خوشبختانه اغلب اوقات می توان طی مدت زمان کوتاهی معضل شناسایی نشدن هارد اکسترنال در تلویزیون را برطرف کرد.

شناسایی نشدن هارد اکسترنال در تلویزیون

راه های مبارزه با مشکل عدم شناسایی هارد اکسترنال توسط تلویزیون

1. فرمت هارد را چک کنید

برای اینکه بتوانید مشکل عدم شناسایی هارد اکسترنال توسط تلویزیون را برطرف سازید، باید به فرمت هارد دقت کنید. شناخته شدن هارد در تلویزیون زمانی ممکن است که حافظه هارد اکسترنال از فرمت استاندارد FAT32 پیروی کند. برای اطلاع از این موضوع هارد را در رایانه چک کنید. اگر فرمت آرایش فایل حافظه NTFS باشد، روبه رو شدن با پیغام not recognized امری طبیعی است. جهت تغییر فرمت هارد اکسترنال ابتدا اطلاعات خود را در رایانه کپی کنید.

سپس بر روی درایور مربوط به حافظه هارددیسک اکسترنال مورد نظر راست کلیک کرده و گزینه Format را انتخاب کنید. در پنجره باز شده در منوی File System گزینه FAT32 را بزنید و مراحل تاییدیه ی تغییر فرمت را دنبال کنید. پس از چند دقیقه مراحل تبدیل فرمت به فرمت استاندارد تمام می شود. پس از تغییر فرمت، اطلاعات را دوباره روی هارد اکسترنال بریزید و آن را به تلویزیون متصل کنید.

2. پورت دیگری برای اتصال انتخاب کنید

یکی دیگر از روش های پیش پا افتاده در عین حال مهم و کاربردی مبارزه با مشکل شناسایی نشدن هارد اکسترنال در تلویزیون استفاده از پورت نامناسب و یا معیوب است. اگر تلویزیون بیش از یک پورت USB دارد، هارد اکسترنال را به پورت USB که با برچسب HDD REC علامت گذاری شده است، متصل کنید. از طرفی نباید هارد را به پورتی که لق می زند، متصل کرد. این کار می تواند منجر به اتصالی هارد و البته ظهور مشکل عدم شناسایی هارد اکسترنال توسط تلویزیون می شود.

برای رفع مشکل عدم شناسایی هارد اکسترنال توسط تلویزیون ، MBR هارد را تغییر دهید

برای برطرف سازی مشکل عدم شناسایی هارد اکسترنال در تلویزیون، MBR هارد را تغییر دهید. MBR هارد خود را از حالت GPT به Basic تبدیل کنید، زیرا GPT توسط وسایلی نظیر تلویزیون و رسیور پشتیبانی نشده و دسترسی به اطلاعات هارد غیر ممکن می شود.

برای تعمیر هارد اکسترنال و سایر خدمات نربوط به هارد همین حالا گوشیتو بردار و با شماره هایی که تو سایت اعلام شده تماس بگیر تا مشاوران ما راهنماییت کنن 😉

وضعیت کلی هارد و تلویزیون را بررسی کنید

مشکل عدم شناسایی هارد اکسترنال توسط تلویزیون می تواند به دلیل ویروسی شدن هارد و یا بی توجهی به آپدیت سیستم عامل تلویزیون نمایان شود. بنابراین همواره باید به کیفیت کلی سیستم های متصل شده به یکدیگر دقت داشته باشید. فراموش نکنید که استفاده از هارد ویروسی گاهی اوقات می تواند منجر به ویروسی شدن تلویزیون شود. پیش از هر چیز وضعیت هارد را چک کنید. جهت کسب راهنمایی در خصوص ویروس کشی هارد همواره می توانید با کارشناسان ما در مرکز سخت افزار ایران مشورت کنید.

5/5 (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.